"Wasze świadectwo pokazuje, że warto służyć Polsce". Premier Morawiecki spotkał się z powstańcami warszawskimi

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z powstańcami warszawskimi. Uczestnicy zrywu z 1 sierpnia 1944 roku opowiadali szefowi polskiego rządu m.in. o swoich przeżyciach z okresu wojennego i spotkaniach edukacyjnych z młodym pokoleniem.

2023-07-28, 18:25

"Wasze świadectwo pokazuje, że warto służyć Polsce". Premier Morawiecki spotkał się z powstańcami warszawskimi
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Powstańcami Warszawskimi. Foto: Twitter/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z powstańcami warszawskimi - poinformowała kancelaria premiera na Twitterze.

W spotkaniu wzięli udział Zofia Czekalska, Czesława Sielska, Janusz Walędzik, Zbigniew Rylski, Zbigniew Daab, Feliks Waśkiewicz i Janusz Komorowski.

"Bardzo dziękuję za spotkanie i Wasze świadectwo życia, które pokazuje, że warto służyć Polsce" - napisał szef rządu.

Kłaniam się Państwu, nisko

Mateusz Morawiecki przypomniał, że to dzięki prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego i do dziś pielęgnowany jest należny szacunek wobec powstańców warszawskich. "Kłaniam się Państwu nisko!" - podkreślił premier.

REKLAMA

Powstańcy opowiadali szefowi polskiego rządu m.in. o swoich przeżyciach z okresu wojennego, spotkaniach edukacyjnych z młodym pokoleniem oraz planach rozwoju miejsc pamięci o powstańcach warszawskich.

Miłość istnieje zawsze

We wtorek będziemy obchodzić 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem "Miłość istnieje zawsze". 1 sierpnia odbędą się m.in. koncerty, spektakl teatralny, spotkania z powstańcami i ich rodzinami.

W najważniejszych miejscach pamięci zostaną złożone kwiaty. Środowisko wodniaków organizuje coroczny rejs po Wiśle, a jego uczestnicy o godzinie W złożą na rzece wieniec. Hasło obchodów - "Miłość istnieje zawsze - wolność łączy" - to nawiązanie do słynnego zdjęcia, które przedstawia powstańczy ślub państwa Biegów. - Razem przeżyli potem 75 lat - przypomina dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

REKLAMA

Czytaj także:

IAR/Twitter/łs

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej