more_horiz
Wiadomości

Minister Maląg: polityka społeczna jest w naszym DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 12:10
- Polityka społeczna, polityka wsparcia rodzin z małymi dziećmi i wsparcia seniorów, jest w naszym DNA - mówiła podczas I Zjazdu Klubów Mam minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że "polityka prorodzinna jest naszą misją, którą jesteśmy zobowiązani realizować dla dobra wspólnego".
Minister Maląg: polityka społeczna jest w naszym DNA
Minister Maląg: polityka społeczna jest w naszym DNAFoto: Iryna Inshyna / Shutterstock

W piątek w Warszawie odbywa się I Zjazd Klubów Mam. W otwarciu Kongresu uczestniczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Malągwiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha oraz przewodnicząca Rady Rodziny przy ministerstwie rodziny i polityki społecznej Dorota Bojemska.

- Kiedy tworzymy, wdrażamy różne rozwiązania dla polskich rodzin, dla Polski, żeby ta Polska piękniała, żebyśmy się cieszyli, że w niej żyjemy i z tej pięknej naszej ojczyzny przekazujemy miłość do tej ojczyzny młodemu pokoleniu. W moim przekonaniu jest to najtrudniejsze - zaznaczyła Maląg.

- Najtrudniejsze jest to, co wymaga pewnych zmian mentalnych, pewnej dyscypliny, pewnego takiego pokazania, co w życiu jest ważne, wartości które przyjmujemy - dodała minister.

"Realizujemy politykę społeczną krok po kroku"

Polityk kontynuowała: - Dla naszego rządu, polityka społeczna szeroko rozumiana i polityka wsparcia rodzin z małymi dziećmi i wsparcia także seniorów - ona jest w naszym DNA. Ona nie jest tylko napisana w programach, tylko ją krok po kroku realizujemy.

- Chcemy dalej prowadzić takie działania, które pozwolą, że będziemy spotykać się, rozmawiać, wprowadzać różne dobre rzeczy właśnie z państwem - zaznaczyła minister rodziny, dodając, że "nie ma nic bardziej cennego, niż inicjatywy oddolne, które tworzą się z potrzeby serca, z potrzeby konkretnego działania.

Ponadto podkreśliła, że "musimy jeszcze większy akcent położyć na wszystkie działania, które realizujemy razem z organizacjami pozarządowymi dla budowania - przede wszystkim - wartości rodziny i pokazywania tego piękna rodzicielskiego". Jak zaznaczyła, w tym roku po raz pierwszy w ramach programu zostały uruchomione środki na utworzenie klubików mam.

"Polityka prorodzinna jest naszą misją"

Minister Maląg zwróciła uwagę, że polityka prorodzinna stanowi wyzwanie. - Jest przede wszystkim taką naszą misją, którą jesteśmy zobowiązani realizować dla dobra wspólnego. Dzisiejsze spotkanie, które wypływa też z potrzeby serca, z potrzeby tego żebyśmy dzielili się i dobrymi praktykami, i wyciągali wnioski, i mówili także o tym, co należy jeszcze w przyszłości zrobić jest bardzo potrzebne - zaznaczyła.

Zjazd Klubów Mam organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jest to największe w Polsce wydarzenie poświęcone idei tworzenia klubów dla mam i budowaniu przyjaznego środowiska dla rodziców, szczególnie małych dzieci.

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Marlena Maląg: 500+ to przewrót kopernikański. Tylko PiS jest gwarantem utrzymania programu

PAP/PR/łl

Zobacz także

Zobacz także