more_horiz
Wiadomości

Holland szkaluje pograniczników. Kukiz: polski mundur nie może służyć do zarabiania grubej kasy w lewackich środowiskach

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 11:56
Nigdy nie pozwolę, żeby polski mundur służył jako pretekst do zarabiania grubej kasy w lewackich środowiskach – powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz na briefingu przy polsko-białoruskiej granicy w Terespolu. Odniósł się on do filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland. Polityk wyraził solidarność z funkcjonariuszami Straży Granicznej i żołnierzami. Zapowiedział swój udział w akcji „Łańcuch poparcia”, która odbędzie się po południu w Mielniku.
Holland szkaluje pograniczników. Kukiz: polski mundur nie może służyć do zarabiania grubej kasy w lewackich środowiskach
Holland szkaluje pograniczników. Kukiz: polski mundur nie może służyć do zarabiania grubej kasy w lewackich środowiskachFoto: Straż Graniczna/TVP Infoo screen

W piątek w Mielniku odbędzie się koncert w podziękowaniu za służbę Straży Granicznej i żołnierzy. Podobne wydarzenie organizowane będzie w Warszawie.

Kukiz wyjaśnił, że jego uczestnictwo w „Łańcuchu poparcia” dla polskich służb nie ma związku z kampanią wyborczą. Wyraził też solidarność z funkcjonariuszami SG.

– Zawsze odnosiłem się z szacunkiem do polskiego munduru, z szacunkiem do pracy polskich funkcjonariuszy, bo tak zostałem wychowany w domu. Moi dziadkowie służyli w policji państwowej, w Wojsku Polskim. Część z nich została wymordowana przez sowietów, a część przez Niemców – mówił Kukiz.

"Jako Polak jestem oburzony"

– Nie dam nigdy w życiu dopuścić, żeby polski orzeł, żeby polski mundur był szykanowany, opluwany; żeby służył jako pretekst do zarabiania grubej kasy w lewackich środowiskach – podkreślił polityk.

Paweł Kukiz odniósł się też do filmu „Zielona Granica”.

– Jako Polak jestem oburzony przedstawieniem Polaków jako zacofanych ludzi, którzy męczą „intelektualistów” przybywających z Afryki dzielić się swoją wiedzą z Polakami, Niemcami i Włochami – powiedział polityk.

„Metody dezinformacji i manipulacji”


– Podobnie jak w TVN24 nie dziwi mnie często przekaz, który przypomina bardziej metody Służby Bezpieczeństwa, dezinformacji i manipulacji. A nie dziwi mnie z tego powodu, że wiele twarzy TVN wywodzi się z rodzin funkcjonariuszy służby komunistycznej bezpieki. I podobnie jest z panią Agnieszką Holland – stwierdził Kukiz.

Jak podkreślił, „trudno oskarżać Agnieszkę Holland o jakieś artystyczne wizje biorąc pod uwagę jej dom rodzinny”.

– Człowiek najwięcej zachowań, emocji, postrzegania świata wynosi z domu. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale pani Holland z pewnością takim wyjątkiem nie jest. Po prostu tak została ukształtowana, tak została wychowana. Jednego człowieka rodzina wychowuje na patriotę, a drugiego na kosmopolitę, dla którego państwowość w jakiejkolwiek formule jest objawem totalitaryzmu i przemocy – zauważył Kukiz.


Zobacz również w tvp.info: Kasa od Struzika dla "Zielonej granicy". Za "powiązanie produkcji z Mazowszem"


Czytaj także:

Szokujący film Holland. Sellin: na festiwalu w Moskwie lub Mińsku zdobyłby wszystkie nagrody

pp, pap,PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także