Przerwano transmisję meczu Polaków. Kolejny atak hakerski

2024-06-21, 18:58

Mecz Polska - Austria. Foto: PAP/Leszek Szymański

Przerwano transmisję w TVP Sport meczu Polski z Austrią podczas Euro 2024. Telewizja publiczna poinformowała, że prawdopodobnie doszło do ataku DDoS.

Równo o 18.00 rozpoczął się drugi mecz Polaków podczas mistrzostw Europy 2024. Niestety transmisja znów została przerwana. To samo wydarzyło się podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski. Kibice w sieci nie kryją swojego oburzenia.

Transmisja meczu Polaków przerwana

"Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska - Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS" - czytamy we wpisie TVP Info.

Telewizja publiczna podjęła decyzję o uruchomieniu alternatywnej strony, aby zapewnić nieprzerwany dostęp do transmisji spotkania.

Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie na Euro 2024

Pierwszy mecz Polska zagrała z Holandią. Drużyna Michała Probierza przegrała 1:2. Piłkarska reprezentacja Polski przegrała również z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D. W dziewiątej minucie wynik otworzył Gernot Trauner. Wyrównał w 30. minucie Krzysztof Piątek. Polska straciła kolejne dwie bramki w drugiej połowie spotkania.

Przed nami jeszcze mecz z Francją. Ten zapowiedziano na wtorek 25 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o 18.00. Polska reprezentacja w piłce nożnej po raz piąty z rzędu walczy o tytuł mistrza Europy. W piątek także mecz Holandii z Francją.