Wyniki wyborów 2025. Jest drugi late poll Ipsos
Poznaliśmy wyniki drugiego sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Karol Nawrocki nadal prowadzi przed Rafałem Trzaskowskim.
2025-06-02, 01:16
Wyniki wyborów 2025. Drugi late poll
Według drugiego sondażu late poll Ipsos, którego wyniki zostały podane po godz. 1 w nocy, Karol Nawrocki zdobył 51,0 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 49,0 proc. wyborców.
Drugi late poll jest precyzyjnym badaniem, opartym w 90 proc. o dane z komisji wyborczych. Błąd pomiaru to około 0,5 pkt. proc.
We wcześniejszym sondażu kandydat popierany przez PiS również był na prowadzeniu, natomiast po zamknięciu lokali wyborczych ukazał się sondaż exit poll, który dawał zwycięstwo kandydatowi KO: Rafał Trzaskowski zdobył 50,3 proc. głosów, a Karol Nawrocki 49,7 proc.
Frekwencja szacowana jest na 71,7 proc.
REKLAMA
Kiedy PKW ogłosi oficjalne wyniki?
Spływają wciąż dane z komisji wyborczych. Po godz. 1 w nocy podliczono dane z 17258 na 32143 komisji (53.69 proc.). Karol Nawrocki uzyskał 54.75 proc., a Rafał Trzaskowski 45.25 proc.
Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak powiedział na konferencji prasowej w piątek, że pełnych wyników wyborów możemy spodziewać się 2 czerwca, choć niewykluczone, że poznamy je szybciej. Tak było w przypadku I tury wyborów, gdy dane ze 100 proc. komisji spłynęły już w poniedziałek rano.
Czytaj także:
REKLAMA