more_horiz
Wiadomości

Rzeszów: Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 17:57
W Rzeszowie po południu z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Tematem przewodnim imprezy było hasło "Seksedukacja to deprawacja". 
W marszu szły rodziny z dziećmi
W marszu szły rodziny z dziećmiFoto: Shutterstock
  • Około 1,5 tysiąca osób przeszło ulicami Rzeszowa w Marszu dla Życia i Rodziny
  • Uczestnicy nieśli transparenty z hasłami promującymi rodzinę
  • Po marszu, jego uczestnicy spotkali się w parku na pikniku 

Marsz odbył się w ramach II Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin.

Według organizatorów Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest po to, aby dać "świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci".

"Znajdź dziewczynę, załóż rodzinę"

Hasło tegorocznego marszu brzmiało: "Seksedukacja to deprawacja!".

Uczestnicy marszu śpiewali piosenki afirmujące rodzinę, m.in.: "rodzinka jest jak witaminka". Nieśli transparenty, m.in.: "Znajdź dziewczynę, załóż rodzinę", "Tylko prawdziwa rodzina świat utrzyma", "Aborcja = zabijanie", "Zainwestuj w rodzinę", "Brońmy rodziny".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kraków: sprawy edukacji seksualnej tematem Marszu dla Życia i Rodziny

Zdaniem organizatorów w marszu wzięło udział około 2-3 tys. osób. Policja szacuje liczbę uczestników na 1,5 tys.

Marsz poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu i msza w intencji małżeństw i rodzin w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Organizatorzy zapewniali, że wydarzenie jest okazją do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia i do dobrej zabawy.

Piknik rodzinny na zakończenie marszu

W programie pikniku przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym: budowanie domków dla owadów, latawców, wyrabianie garnków, rodzinną strefę strzelania z łuku, strefę miłosiernego samarytanina, czyli strefę ratowania życia i pomagania bliźniemu, strefę fotograficzną z błyskawicznym wydrukiem zdjęć i koncerty muzyczne.

W czasie wydarzenia prezentowały się też liczne wspólnoty katolickie i ośrodek adopcyjny. Ponadto w czasie pikniku przewidziano także możliwość modlitwy i spowiedzi. Na zakończenie odbyło się uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w parku Papieskim i Apel Jasnogórski.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Marsz dla Życia i Rodziny w portalu PolskieRadio.pl

mbl

Zobacz także

Zobacz także