more_horiz
Wiadomości

K. Czabański: Nagrody Mediów Publicznych to wzajemny interes świata kultury i mediów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:00
- Nagrody Mediów Publicznych to przejaw interesu wzajemnego świata współczesnej kultury i świata polskich mediów - podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, otwierając w poniedziałek w Warszawie galę Nagród Mediów Publicznych.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas gali wręczenia Nagród Mediów PublicznychFoto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas uroczystości, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie, nagrody przyznano w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Wyróżnienia przyznawane przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową zostały wręczone po 11 latach przerwy.

czytaj więcej
Nagrody mediów publicznych 1200 c.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2019 - serwis specjalny

- To jest interes wzajemny - świata współczesnej polskiej kultury i świata polskich mediów. My - na tyle na ile możemy - będziemy wspomagać świat kultury, również promocyjnie - nie tylko finansowo, choć to nie jest do pogardzenia, jak sądzę... Ale z kolei liczymy na to, że dzięki współczesnym polskim twórcom nasza oferta programowa stanie się o wiele bardziej atrakcyjna dla naszych widzów, słuchaczy i czytelników - podkreślił Czabański.


Laureaci Nagród Mediów Publicznych - wyłonieni przez trzy niezależne kapituły, otrzymali statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Organizatorami i fundatorami nagród w każdej z dziedzin są poszczególne media: TVP - obraz, Polskie Radio - muzyka i PAP - słowo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Rozmiar filmu:

koz

Zobacz także

Zobacz także