more_horiz
Wiadomości

Media: podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji pracował w Agencji Mienia Wojskowego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:30
- ABW zatrzymała Piotra Ś. podejrzanego o szpiegostwo. Aresztowano go na trzy miesiące - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według informacji tvp.info, Ś. pracował w Agencji Mienia Wojskowego. Rzeczniczka AMW zaprzecza doniesieniom portalu.
Audio
  • ABW zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Rosji (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: ABW

szpiedzy2 1200.jpg
ABW zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo
  • ABW zatrzymała podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji
  • Piotr Ś. został aresztowany na trzy miesiące
  • - W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę broni palnej krótkiej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty - powiedział Stanisław Żaryn
  • Mężczyzna był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego

Piotr Ś. usłyszał zarzuty m.in. usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu - podała z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Jak podaje portal tvp.info Piotr Ś. był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego. 

Rzeczniczka Agencji, w komunikacie przesłanym dzienikarzom portalu, zaprzecza tym informacjom. "W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach, uprzejmie informuję, że Piotr Ś., mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, nie jest i nie był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego" - głosi komunikat.

Zarzuty posiadania broni palnej

Prokuratura przedstawiła także podejrzanemu zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

ABW podejrzewa go o zgłoszenie gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Sąd 26 października aresztował go na trzy miesiące. Jako pierwsze informacje o zatrzymaniu podały "Wiadomości" TVP.

Stanisław Żaryn powiedział PAP, że podczas zatrzymania funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania i zatrudnienia mężczyzny.

"Nielegalne posiadanie broni oraz posługiwanie się sfałszowanym dokumentem"

- W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę broni palnej krótkiej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty. Ponadto przeszukane zostały miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. - powiedział.

Rzecznik podał, że w trakcie czynności ujawniono m.in. broń palną i amunicję bez pozwolenia. - Mężczyźnie przedstawiono także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem - zaznaczył Żaryn.

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie - poinformował rzecznik. 

IAR, PAP, tvp.info/ dn, mbl

Zobacz także

Zobacz także