more_horiz
Wiadomości

"Duchowa bliskość i solidarność". Abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę za Włochów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:01
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poprosił, by dziś wieczorem włączyć się w modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa, w tym w najbardziej nią dotkniętym kraju - we Włoszech. W liście skierowanym do Włochów napisał - "W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce".
Opustoszały plac przed katedrą w Mediolanie
Opustoszały plac przed katedrą w MediolanieFoto: PAP/EPA/Marco Ottico

O godz. 20.00 zostanie odprawiona msza święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji wszystkich Włochów dotkniętych epidemią. Przewodniczący Episkopatu wezwał Polaków, aby dziś o godz. 20:30 modlitwą różańcową objąć wszystkich Włochów.

wirus 1200 pap.jpg
Koronawirus nie odpuści do kwietnia, kwarantanna we Włoszech zostanie przedłużona

"Wzywajmy wstawiennictwa św. Jana Pawła II"

Arcybiskup w liście do wiernych i pasterzy we Włoszech napisał też: "Z ufnością wzywajmy wstawiennictwa świętych biskupów Rzymu Jana XXIII, świętego Pawła VI, i świętego Jana Pawła II". Odwołał się też do inicjatywy Episkopatu Włoch "Modlitwa za Włochy dotknięte epidemią". Biskupi włoscy wezwali wiernych do modlitwy różańcowej w uroczystość świętego Józefa poprzez bicie dzwonów w kościołach, wystawienie w oknie świecy i odmówienie tajemnic światła różańca o godz. 21.

Podczas środowej audiencji generalnej również papież Franciszek zapowiedział, że przyłączy się do inicjatywy włoskiego Episkopatu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Papież Franciszek: w czasie pandemii koronawirusa należy pogłębić związek z Jezusem

- Maryja, Matka Boża, uzdrowienie chorych, prowadzi nas do promiennego i przemienionego oblicza Chrystusa i do Jego Serca, do którego zwracamy się w modlitwie różańcowej pod miłosnym spojrzeniem świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny i naszych rodzin. Będziemy się modlili, aby strzegł naszych rodzin, zwłaszcza chorych i osoby, które o nich się troszczą: lekarzy, pielęgniarki, pielęgniarzy, wolontariuszy narażających swe życie w tej posłudze - powiedział.


Objawy choroby COVID-19 (PAP) Objawy choroby COVID-19 (PAP)

mbl

Zobacz także

Zobacz także