more_horiz
Wiadomości

"Nie powinna być przyjęta". Poseł Kukiz'15 o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 08:49
- Jeżeli mamy w konwencji zapis o płci społeczno-kulturowej, to każdy, kto przebierze się za kobietę i mówi, że jest kobietą, powinien być chroniony - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15). Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski.
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Politycy byli pytani o kwestię wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o podjęcie prac nad jej wypowiedzeniem. Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro przekonywał, że konwencja stambulska jest niezgodna z polską konstytucją. Wyjaśniał, że w niej znajdują się zapisy o charakterze ideologicznym, z którymi jego resort się nie zgadza.

ziobro-konwencja-pap-1200.jpg
"W Polsce nie ma problemu z równością kobiet". Publicysta o konwencji stambulskiej

- W mojej ocenie ta konwencja powinna być już dawno wypowiedziana, a tak naprawdę nie powinna być przyjęta. To taka piąta kolumna, koń trojański, który pod płaszczykiem wzniosłych haseł niesie skrajnie niebezpieczne ideologie - ocenił Jarosław Sachajko.

Czytaj także: 

Poseł Kukiz'15 dodał, że 48-stronicowy dokument "w ogóle nie mówi o kobietach". - Jeżeli mamy coś takiego, jak płeć społeczno-kulturowa, to każdy, kto przebierze się za kobietę i mówi, że jest kobietą, powinien być chroniony - dodał.

Mariusz Gosek ocenił, że "pod wielkimi hasłami rodziny wprowadza się ideologię gender, która jest koniem trojańskim tej konwencji".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:45 PR24_MPLS 2020_07_28-08-06-19.mp3 Posłowie o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/IAR/PAP/st

Zobacz także

Zobacz także