more_horiz
Wiadomości

Agnieszka Kamińska: PR Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:00
- To jedyna w Polsce 24-godzinna stacja radiowa stworzona w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny i innowacyjny projekt.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio
1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. Takie będzie Polskie Radio Kierowców - nowy program Polskiego Radia.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

- Będzie to antena dostępna w DAB+, w internecie, poprzez aplikację. DAB+ jest związane z pionierskim ruchem Polskiego Radia w kierunku cyfryzacji swoich anten. Wkrótce wszystkie nowo produkowane samochody będą musiały mieć zainstalowane radia z DAB-em. To tym bardziej pokazuje jak nowoczesne, jak pionierskie jest Polskie Radio. Założenia Unii Europejskiej mówią o tym, że wkrótce, za kilka lat, radiofonia będzie się przenosiła do technologii DAB - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:35 Kamińska_2.mp3 Prezes Polskiego Radia: nowatorstwo polega na tym, że będzie to antena dostępna w technologii DAB+ (IAR) 

- Jako nadawca publiczny naszą misją jest spełnianie oczekiwań słuchaczy, ale także dbałość o ich komfort i bezpieczeństwo. W tym wypadku właśnie, Polskie Radio Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach - tłumaczy Agnieszka Kamińska.

Autostrada korek ruch drogowy shutt free-1200.jpg
"Bezpieczeństwo na drogach to temat misyjny". Rafał Weber o Polskim Radiu Kierowców

- Program będzie 24-godzinny, pojawią się tam audycje związane z bezpieczeństwem drogowym, poradnictwem motoryzacyjnym. Będzie też sporo sportu związanego z motoryzacją. Pojawi się bardzo dużo dobrej, dynamicznej muzyki - mówi prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:32 Kamińska_1.mp3 Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców (IAR) 

Informacje w różnych językach

Agnieszka Kamińska dodaje, że program Polskiego Radia Kierowców sprofilowany został całkowicie pod potrzeby słuchaczy zmotoryzowanych, polskich i zagranicznych poruszających się po polskich drogach. Na antenie będą serwisy w językach obcych: angielskim, niemieckim i ukraińskim.

 - Kierowcy poruszający się po naszych drogach, będą mieli okazję usłyszeć informacje w odpowiednim języku. Te informacje w obcych językach przygotowują koledzy z Polskiego Radia dla Zagranicy, a więc specjaliści - zaznacza Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:28 AK_RK_serwisy_zagr.mp3 Polskie Radio Kierowców będzie miało na swojej antenie serwisy także w językach obcych - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (IAR) 

Podkreśla, że "Polskie Radio Kierowców współpracuje z policją i Inspekcją Transportu Drogowego. Również z instytucjami, które zajmują się sportowcami". - Mam tutaj na myśli PKN Orlen, który umożliwia nam kontakt - a więc i słuchaczom - z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem czy Jakubem Przygońskim - a są to nazwiska, które kojarzą się z wielkimi sukcesami, jeśli chodzi o sport motorowy - mówi prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:26 AK_RK_wspolpraca.mp3 Polskie Radio Kierowców współpracuje z policją i Inspekcją Transportu Drogowego, a także z instytucjami, które zajmują się sportowcami - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (IAR) 

Odpowiedź na oczekiwania słuchaczy

Szefowa projektu Polskie Radio Kierowców Edyta Poźniak podkreśla, że program jest odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.

transport podróż samochód free 1200.jpg
"To bardzo potrzebna antena". Witold Kołodziejski o Polskim Radiu Kierowców

- To 24-godzinna antena, która jest dynamiczna oraz ma atrakcyjną i nowoczesną formę. Ma trzy filary: informacja, edukacja i bezpieczeństwo. Mamy ambicje, by być najlepiej poinformowaną stacją w kraju - mówi.

Posłuchaj
00:29 pozniak2.mp3 Edyta Poźniak podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny projekt (IAR) 

Atutem Polskiego Radia Kierowców są także: doskonałe poradnictwo i znakomici dziennikarze motoryzacyjni.

- Prowadzącymi będą pasjonaci, młodzi dziennikarze. Mają oni wiedzę o nowych technologiach w motoryzacji czy motosporcie. Jedna z naszych prowadzących jest drifterką. Mamy prowadzących, którzy sami, w warsztacie, naprawiają swoje auta, więc wiedzą co mówią. Jest też osoba, która jest zapalonym rowerzystą, więc będzie ona mogła pokazywać jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem ruchu - z perspektywy dwóch kół. Nie zapominamy oczywiście o pieszych - podkreśla Edyta Poźniak.

Posłuchaj
00:35 pozniak-prow.mp3 Edyta Poźniak mówi o dziennikarzach prowadzących programy na antenie Polskiego Radia Kierowców (IAR)

- Polskiego Radia Kierowców można słuchać dzięki aplikacji, która jest już dostępna. Będzie ona również w cyfrowych odbiornikach, w technologii DAB+. Będziemy również dostępni w internecie, gdzie będzie specjalna strona internetowa. Zachęcam do sięgania po to źródło informacji, ponieważ strona będzie przedłużeniem anteny. Bardzo dużo materiałów znajdzie się w podcastach, będą artykuły, ciekawostki czy informacje drogowe - tłumaczy szefowa projektu.

Posłuchaj
00:26 pozniak-aplik.mp3 Edyta Poźniak tłumaczy jak słuchać Polskiego Radia Kierowców (IAR) 

***

Stacji można słuchać na żywo w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, w internecie oraz w systemie radia cyfrowego DAB+. Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami "Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej" (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 roku. Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie, a nowa aplikacja mobilna Polskiego Radia już zyskała ogromne uznanie użytkowników.

pb

Zobacz także

Zobacz także