more_horiz
Wiadomości

"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:10
- Polskie Radio Kierowców to program potrzebny i ważny - twierdzą wyścigowi i rajdowi kierowcy Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc. Obaj podkreślają edukacyjną rolę nowej anteny Polskiego Radia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica
Krzysztof Hołowczyc i Robert KubicaFoto: PAP/Marcin Bielecki; PAP/DPA/HOCH ZWEI
1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Na antenie Polskiego Radia Kierowców będzie można usłyszeć programy dotyczące między innymi aktualnej sytuacji na drogach, porad prawnych i technicznych czy historii motoryzacji i moto-sportu. Pojawią się też wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy.

Kierowca wyścigowy i rajdowy Robert Kubica podkreśla, że dobry kierowca to przede wszystkim osoba, która jeździ bezpiecznie i przestrzega przepisów.

Posłuchaj
00:31 Kubica_1.mp3 Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców (IAR)

Trzeba pamiętać o tym, że nie jesteśmy sami na drodze, że są inni uczestnicy ruchu drogowego. Mamy tylko jedno życie, nigdy nie wiadomo, gdzie może się pojawić niebezpieczeństwo. Jedźmy przepisowo, kulturalnie, z szacunkiem do innych uczestników ruchu drogowego - nie tylko tych, którzy podróżują autem - również motocyklistów, rowerzystów czy pieszych - zachęca Kubica.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

- Nawet jeśli jesteśmy sami na drodze i wydaje nam się, że wszystko jest pod kontrolą, to tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w 100 proc. pewni, co może się wydarzyć. Pamiętajcie o tym - ostrzega Kubica.

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Agnieszka Kamińska: Polskie Radio Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach

Hołowczyc: to są rzeczy, o których warto mówić 

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc uważa, że program radiowy o tematyce motoryzacyjnej to ciekawy pomysł, bo istnieje dość duże grono zainteresowanych odbiorców. Wskazuje, że tylko grupa ludzi związanych mocno z rajdami to kilkadziesiąt tysięcy osób.

- To jest taka ścisła grupa prawdziwych kibiców. Myślę jednak, że spora liczba osób interesuje się samochodami i historią. Cały czas można znaleźć różne, ciekawe informacje dotyczące samochodów, zajmują one dużą część naszego życia - podkreśla Hołowczyc.

Posłuchaj
00:30 Hołowczyc_1.mp3 Krzysztof Hołowczyc o Polskim Radiu Kierowców (IAR)

Jego zdaniem, pomysł na kanał, który będzie poświęcony tylko motoryzacji czy sytuacji na drogach, jest bardzo dobry. - Edukacja na pewno będzie wspierała nie tylko tych młodych, wchodzących w temat motoryzacji, ale także tych, którzy mają duże doświadczenie i wydaje im się, że wszystko wiedzą - tłumaczy rajdowiec.

- Pamiętam, jak był promowany tzw. system jazdy na suwak - kierowcy już to rozumieją, puszczają się wzajemnie. To są rzeczy, o których warto mówić - szczególnie w takich kanałach czy systemach komunikacji. To jest bardzo dobre - mówił.

Posłuchaj
00:26 Hołowczyc_2.mp3 Hołowczyc: edukacja kierowców jest niezwykle istotna (IAR)

***

Na antenie Polskiego Radia Kierowców będzie można usłyszeć rozmowy z ekspertami, między innymi z policjantami, lekarzami, spedytorami, instruktorami doskonalenia jazdy, psychologami transportu. Będą także serwisy informacyjne i raporty z dróg, również w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Stacji można słuchać na żywo w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, w internecie oraz w systemie radia cyfrowego DAB+. Powstanie kanału ma związek z przepisami Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej, który nakłada na producentów samochodów obowiązek montowania odbiorników cyfrowej radiofonii naziemnej we wszystkich nowych pojazdach.

pb

Zobacz także

Zobacz także