more_horiz
Wiadomości

Protesty w Warszawie po orzeczeniu TK. Rzecznik KSP: na pl. Trzech Krzyży zatrzymano jedną osobę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:56
Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że w czasie protestu przed kościołem św. Aleksandra na warszawskim placu Trzech Krzyży zatrzymano jedną osobę. Protestujący po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, próbowali dostać się do kościoła. Wejście zablokowała policja.
Policja interweniowała przed kościołem św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie w związku z agresją protestujących po orzeczeniu TK ws. aborcji
Policja interweniowała przed kościołem św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie w związku z agresją protestujących po orzeczeniu TK ws. aborcjiFoto: twitter.com/AnnaSiarkowska

Sylwester Marczak powiedział, że protestujący zaatakowali funkcjonariuszy, rzucając w nich między innymi racami.

Trzech Krzyży 1200 twitter.jpg
Warszawa: lewicowi aktywiści zaatakowali kościół na pl. Trzech Krzyży. W modlących się ludzi rzucano petardy

"Będziemy chronić policjantów"

- Wyraźnie podkreślaliśmy, że w takich sytuacjach będziemy chronić naszych policjantów i do tego celu, w indywidualnych przypadkach, używane były środki przymusu bezpośredniego, w tym między innymi gaz pieprzowy - wyjaśniał.

Posłuchaj
00:22 Policja kościół św. aleksandra IAR.mp3 Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak o wydarzeniach na pl. Trzech Krzyży (IAR)

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji poinformował, że na placu Trzech Krzyży udzielono pomocy medycznej policjantowi, który został trafiony racą. Jak dodał, pomocy wymagał także mężczyzna trafiony przez chuliganów butelką.

Czytaj również:

Protesty po orzeczeniu TK

W poniedziałek w Warszawie i wielu miastach Polski doszło do kolejnej tury protestów związanych z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. W ramach akcji "Blokada", którą zapowiadał m.in. Strajk Kobiet, blokowane są ulice i skrzyżowania, w tym właśnie pl. Trzech Krzyży.

W czwartek sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali, że aborcja w przypadku podejrzenia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także