more_horiz
Wiadomości

Zapisy pracowników żłobków na szczepienia przeciw COVID-19. Na stronie RCB jest odpowiedni formularz

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 13:45
Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa jest już dostępny formularz rejestracji na szczepienia dla pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 i instytucji pieczy zastępczej. Opiekunowie mogą poprzez dyrektorów placówek zapisywać się na szczepienia od poniedziałku- przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i zachęca do zgłaszania się.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/LUIS TEJIDO
Szczepienia PAP-1200.jpg
Ruszają zapisy nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19. Przypominamy, jak można się zgłosić

Wypełniając formularz należy wskazać powiat, w którym działa dana placówka. System automatycznie przypisze dany żłobek czy klub dziecięcy do odpowiedniego szpitala węzłowego, gdzie odbędzie się szczepienie. Takie szpitale funkcjonują w każdym powiecie.

Posłuchaj
00:15 Maląg szczepienia IAR.mp3 Marlena Maląg zachęca do szczepień (IAR)

Zobacz także:

Szczepienia od piątku

Pierwsze szczepionki mają zostać podane pedagogom w piątek 12 lutego. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom i pracownikom żłobków poniżej 60. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat mają być szczepieni preparatami firm BioNTech/Pfizer i Moderna. Ich szczepienia nastąpią w momencie, w którym rozpoczną się szczepienia ich grupy wiekowej.

jmo

Zobacz także

Zobacz także