more_horiz
Wiadomości

Działa już 200 ośrodków pomocy psychologicznej dla dzieci. Premier: wypełniliśmy naszą obietnicę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:19
Premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że "w całej Polsce działa już ok. 200 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej". Szef rządu zapewnił, że planowane jest uruchomienie kolejnych placówek, by takie centra działały w każdym powiecie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki w poniedziałek przebywał z wizytą w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW w Warszawie. Premier poinformował, że w całym kraju takich centrów jest już ok. 200. Docelowo centra mają działać w każdym powiecie, planowane jest więc powstanie jeszcze ponad 100 takich placówek.

Czytaj więcej
Adam Niedzielski Forum 1200.jpg
Adam Niedzielski: w każdym powiecie powstaną ośrodki pomocy psychiatrycznej

- One odgrywają już dzisiaj fundamentalną rolę w walce o zdrowie psychiczne naszych dzieci, naszej młodzieży - ocenił premier.

- Cieszę się, że ta obietnica o podwojeniu naszych wydatków na zdrowie psychiczne właściwie już została wypełniona, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczamy dwa razy więcej środków właśnie na terapię, pracę środowiskową, na zdrowie psychiczne i poradnictwo psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Ale nie zatrzymujemy się na tym, dlatego że zdajemy sobie sprawę z tego, jak kluczowe jest to, żeby w tym okresie pandemii i - mam nadzieję - za niedługi czas w okresie pocovidowym dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - powiedział premier.

"Nie będziemy szczędzili środków"

Mateusz Morawieckim podziękował również specjalistom ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW w Warszawie. - Państwo polskie będzie dążyło do powielenia tego tzw. modelu bielańskiego - tego jak eksperci stąd potrafili dostosować metodologię, terapię i rozmowy z dziećmi i młodzieżą. Ich rezultaty są znakomite - podkreślił szef rządu.

Czytaj więcej
psychoterapia parasol odosobnienie pixabay 1200x660.jpg
Dzieci i młodzież w pandemii. Problemy nie zniknęły

- Mało jest ważniejszych spraw niż dzieci, młodzież, ich zdrowie psychiczne, zdolności percepcyjne. Nie będziemy szczędzili sił i środków, żeby pomoc dzieciom i młodzieży - wskazał premier.

jp

Zobacz także

Zobacz także