more_horiz
Wiadomości

Potencjał energii wiatrowej i walka z plastikiem. Drugi dzień szczytu TOGETAIR

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:00
Farmy wiatrowe na Bałtyku, odchodzenie od paliw kopalnych i problem z plastikiem - to tylko część zagadnień, które będą omawiane podczas drugiego dnia szczytu klimatycznego TOGETAIR. Zaplanowano sześć debat, w których udział potwierdzili ministrowie, przedstawiciele instytucji publicznych, firm i naukowcy. Dyskusje można śledzić od godziny 9.00, również na portalu PolskieRadio24.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: marganso/ Pixabay

Togetair Kurtyka 1200.jpg
TOGETAIR: 3 mld euro na program antysmogowy. Eksperci dyskutują o programie "Czyste powietrze"

Posłuchaj
00:49 togetair - spec .mp3 Farmy wiatrowe na Bałtyku, odchodzenie od paliw kopalnych i problem z plastikiem - to tylko część zagadnień, które będą omawiane podczas drugiego dnia szczytu klimatycznego TOGETAIR. O szczegółach Agnieszka Jasik (IAR)

TRANSMISJA

Panel inaugurujący drugi dzień szczytu będzie poświęcony sprawiedliwej transformacji w Polsce. To proces odchodzenia od węgla na rzecz bardziej przyjaznych środowisku nowych źródeł energii - w taki sposób, by nie ucierpiały na tym regiony, w których wydobywa się paliwa kopalne, a ich mieszkańcy mieli miejsca pracy w nowych sektorach gospodarki.

Czytaj także: 

Podczas kolejnych debat rozmówcy poruszą między innymi temat roli gazu w polskim miksie energetycznym, a także rozbudowy gazociągu Baltic Pipe. Będą też dyskutować o rozwoju odnawialnych źródeł energii, o farmach wiatrowych na Bałtyku i o zasobach geotermalnych. W programie są również debaty o modernizacji systemu ciepłownictwa i o przyszłości kolei, dróg oraz żeglugi.

Drugi dzień szczytu zakończy panel dyskusyjny poświęcony systemowi kaucyjnemu i plastikowi. 

Szczyt klimatyczny został objęty honorowym patronatem premiera oraz ministra klimatu i środowiska.


mbl

Zobacz także

Zobacz także