more_horiz
Wiadomości

S&P podwyższa prognozę wzrostu polskiego PKB. Premier nie kryje zadowolenia: to dopiero początek

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:34
- Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że po przedstawieniu Polskiego Ładu agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski.
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Mateusz Marek
kaczyński 1200 pap.jpg
"Jest nastawiony na wieś i mniejsze miasta". Prezes PiS o Polskim Ładzie

We wpisie na Facebooku premier zaznaczył, że Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje. "Płyną do nas kolejne dobre wiadomości z agencji ratingowej Standard&Poor's dotyczące prognozy wzrostu PKB na ten rok, która została podniesiona na ponad 4 proc., a na przyszły rok do 5,4 proc." - napisał szef rządu.Dodał, że to szacunek, który pojawił się już po przedstawieniu przez nas programu Polskiego Ładu. "Już widać jego wpływ. A to przecież dopiero początek" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym wzrost kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

dn

Zobacz także

Zobacz także