more_horiz
Wiadomości

Mazowieckie: kobieta z wypadku, w którym zginęła jej rodzina, w ciężkim stanie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 14:51
Kobieta, która jako jedyna przeżyła tragiczny wypadek k. Mińska Mazowieckiego, jest w bardzo ciężkim stanie - poinformowała rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Justyna Sochacka.
W tragicznym wypadku pod Mińskiem Mazowieckim uczestniczyły samochód osobowy i TIR
W tragicznym wypadku pod Mińskiem Mazowieckim uczestniczyły samochód osobowy i TIRFoto: PAP/KP PSP Mińsk Mazowiecki

W poniedziałek przed południem na 207. kilometrze drogi krajowej numer 50 w Grębiszewie k. Mińska Mazowieckiego doszło do dramatycznego wypadku, w którym zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci i ich ojciec.

policja free 1200 (1).jpg
Cztery osoby nie żyją, w tym dwoje dzieci. Tragiczny wypadek koło Mińska Mazowieckiego

Na prostej drodze ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną kruszywem zderzył się czołowo z samochodem osobowym, którym jechała czteroosobowa rodzina.

00:15 wypadek-pod-minskiem.mp3 Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na drodze krajowej numer 50 relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Florczuk z mińskiej policji (IAR)

Na miejscu zginęło dwoje dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ich ojciec, który prowadził osobówkę oraz kierowca "tira".

Transport kołowy zamiast powietrznego

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Justyna Sochacka poinformowała, że do akcji ratunkowej zadysponowano dwa śmigłowce z LPR, z Warszawy i z Sokołowa. Drugi z nich został odwołany. 

Czytaj także: 

Ostatecznie ciężko ranna kobieta została przetransportowana zwykłą karetką do szpitala w Mińsku Mazowieckim. Sochacka wyjaśniła, że kobieta była w bardzo ciężkim stanie, dlatego zdecydowano się na transport kołowy. Rannej towarzyszył w karetce lekarz i ratownik LPR.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim st. kpt. Kamil Płochocki poinformował, że droga jest całkowicie zablokowana. Strażacy zabezpieczają działania policji. 


mbl

Zobacz także

Zobacz także