more_horiz
Wiadomości

60 tys. zgonów więcej niż rok temu. Opublikowano nowe statystyki dot. Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:11
Do połowy lipca tego roku zmarło ponad 60 tys. osób więcej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej – wynika z danych urzędów stanu cywilnego, które podaje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Gielerak 1200 twitter.jpg
Zbliża się IV fala pandemii. Prof. Gielerak wskazuje, kiedy znacząco wzrośnie liczba zakażeń

W ciągu 28 tygodni tego roku zmarło 285 tys. osób, podczas gdy w porównywalnym okresie ubiegłego roku było to 224 tys. Tak duży wzrost – o ponad 60 tys. – jest, jak podaje "DGP" - efektem uderzenia koronawirusa w pierwszej połowie tego roku.

Czytaj także:

Gazeta podnosi, że wiosenna fala pandemii w Polsce okazała się równie śmiertelna co ubiegłoroczna jesienna. "To najwięcej w skali UE, jeśli chodzi o nadmiarową umieralność. Jesienią można się spodziewać kolejnej fali, choć nie aż tak śmiertelnej" – twierdzi na łamach gazety Adam Czerwiński z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

"DGP" zaznacza, że liczba zgonów po wakacjach będzie zależała przede wszystkim od stopnia wyszczepienia społeczeństwa i odporności populacyjnej. A z tym na razie nie jest najlepiej. Dlatego – jak przypomina gazeta - rząd przygotował m.in. premie finansowe dla lekarzy rodzinnych, by zachęcali pacjentów do szczepienia się.

pg

Zobacz także

Zobacz także