more_horiz
Wiadomości

Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen. Obajtek: liczymy na to, że za chwilę wróci do rywalizacji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 15:03
Białoruska biegaczka, startująca w igrzyskach olimpijskich w Tokio, otrzymała wizę humanitarną i przyleciała do Polski. Po zapowiedziach, że uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, została również objęta stypendium sportowym i wsparciem indywidualnym ze strony mecenasów polskiego sportu.
Daniel Obajtek i objęta mecenatem Kryscina Cimanouska
Daniel Obajtek i objęta mecenatem Kryscina CimanouskaFoto: twitter.com/DanielObajtek

"Liczymy na to, że za chwilę Kryscina wróci do sportowej rywalizacji. Wspieranie sportu to budowa silnej globalnej marki Orlen, ale też realizacja ważnych funkcji społecznych" - napisał Daniel Obajtek na Twitterze.

Kryscina Cimanouska przyleciała z olimpiady w Tokio do Warszawy chroniąc się przed represjami reżimu Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z obietnicą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu białoruska lekkoatletka uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i będzie objęta stypendium sportowym oraz wsparciem indywidualnym.

Czytaj także:

Gliński Cimanouska free 1200.jpg
Cimanouska pod skrzydłami PZLA. Otrzyma stypendium i wsparcie mecenasów

Kryscina Cimanouska w czasie Olimpiady w Tokio skrytykowała działaczy sportowych swojego kraju. W odpowiedzi związek sportowy wycofał ją z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Kazano jej się spakować i wywieziono ją na lotnisko, skąd miała wrócić do kraju. Biegaczka wyraziła obawę o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś i poprosiła japońską policję o pomoc, a następnie schroniła się na terenie polskiej ambasady, gdzie otrzymała wizę humanitarną.

st

Zobacz także

Zobacz także