more_horiz
Wiadomości

Suski zapowiada zgłoszenie poprawki do ustawy medialnej. "Przedstawimy ją w Senacie"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 21:59
- Zgłosimy w Senacie poprawkę do tzw. ustawy medialnej. Chodzi o to, aby nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie musieli spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, byście nie mówili, że chcemy likwidować TVN24 - zapowiedział w Sejmie Marek Suski (PiS).
Marek Suski w Sejmie
Marek Suski w SejmieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
1200_Sejm_PAP.jpg
Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

Marek Suski, przedstawiając sprawozdanie z prac komisji, poinformował, że "w pracach nad ustawą została przeoczona jedna poprawka do art. 35, która będzie znosić ograniczenie, o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 2, że nie mają zastosowania do udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu w sposób rozsiewczy, satelitarny lub w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania naziemnego rozsiewczego, lub rozsiewczego satelitarnego".

Posłuchaj
00:17 suski - setka - .mp3 Poseł PiS Marek Suski powiedział dziennikarzom po głosowaniach, że w Senacie PiS chce jeszcze zgłosić poprawkę wyłączającą z nowych rozwiązań stacje nadające drogą satelitarną (IAR)

Czytaj także:

- Zgłosimy tę poprawkę w Senacie. Chodzi o to, by nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie musieli spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, byście nie mówili, że chcemy likwidować TVN24 - powiedział Suski. 

Posłowie przyjęli projekt zmian prawa

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada zmiany w przepisach dotyczących przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Nowe przepisy umożliwiają przyznanie koncesji jedynie takim podmiotom, których siedziba jest w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego niezależnym od osób, instytucji czy firm zagranicznej spoza tego obszaru. Za nowelizacją ustawy medialnej głosowało 228 posłów. 216 było przeciw.

fc

Zobacz także

Zobacz także