more_horiz
Wiadomości

Co z obowiązkiem szczepień dla dzieci powyżej 12. roku życia? Szef resortu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 21:46
- Nie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 roku życia i nauczycieli - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił też o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Oksana Kuzmina/FORUM

Przemysław Czarnek pytany w TVP Info, czy szczepienia przeciw COVID-19 będą dla nauczycieli obowiązkowe, poinformował, że od 75 do 80 proc. nauczycieli jest w pełni zaszczepionych. Dlatego - jego zdaniem - "wprowadzanie obowiązku szczepień w tej grupie ma ograniczony sens". Zapowiedział przy tym, że niezaszczepieni nauczyciele będą zachęcani do szczepień.

Obowiązkowych szczepień nie będzie także dla dzieci powyżej 12 roku życia. Szef MEiN oświadczył, że resort będzie zachęcać, informować o korzyściach szczepień oraz organizować - za zgodą dyrektora i rodziców - punkty szczepień w szkołach. Jednak nie będzie "dzielenia dzieci na zaszczepione i niezaszczepione" - podkreślił szef MEiN.

Nauka w pełnym trybie stacjonarnym

twitter przemysław czarnek free 1200.jpg
Szef MEiN: chcemy, aby 1 września dzieci poszły do szkoły w trybie stacjonarnym

Minister edukacji i nauki podtrzymał też wcześniejsze zapewnienia resortu o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września.

"W tym roku wszystkie dzieci i młodzież szkolna udają się do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym" - zaznaczył.

Przemysław Czarnek wskazał, że jeśli wzrost zakażeń będzie duży, MEiN zareaguje na to odpowiednio.

- Na razie na horyzoncie nie ma takich przewidywań. Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem zdrowia i służbami sanitarnymi. Nie przewidujemy perturbacji dla trybu stacjonarnego - oświadczył szef MEiN.

Czytaj także:

bf

Zobacz także

Zobacz także