more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: mamy obowiązek strzeżenia unijnej granicy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 20:55
- Mamy obowiązek strzeżenia granicy UE. Zostało nam to powierzone i staramy się to zrealizować jak najlepiej - powiedział prezydent na antenie TVP Info.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Marek Borawski/Kancelaria Prezydenta RP

Jak przypomniał Andrzej Duda, sytuacja, z którą mamy do czynienia na granicy polsko-białoruskiej, litewsko-białoruskiej oraz łotewsko-białoruskiej jest "akcją o charakterze hybrydowym, realizowaną przez władze Białorusi".

- Ci ludzie są przez nich wykorzystywani. Są z premedytacją wysyłani na nasze granice po to, aby zakłócić funkcjonowanie naszych krajów i podminować naszą pozycję w ramach UE - tłumaczył Andrzej Duda. Jego zdaniem działania Mińska "to coś, na co nikt nie może się zgodzić".

ZOBACZ TAKŻE
twitter morawiecki free premier free 1200.jpg
Premier: bezpieczeństwo to dla nas priorytet, stawiamy tamę prowokacjom Mińska

Czytaj także:

Prezydent mówił również o tym, że brutalne wykorzystywanie tych ludzi przez władze Białorusi "woła o pomstę do nieba". - To jest po prostu bezlitosne. Jak można pędzić ludzi niemalże pod karabinami na granicę, żeby ich przepchnąć na drugą stronę po to, aby zaszkodzić naszemu krajowi - zastanawiał się Andrzej Duda. - To jest zwyczajnie od strony ludzkiej nieprzyzwoite - podsumował.

ms

Zobacz także

Zobacz także