more_horiz
Wiadomości

Atak migrantów na granicy. Poleciały granaty hukowe i kamienie, są ranni

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 13:40
W wyniku ataku migrantów inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został poważnie ranny. Policja przekazała, że aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi funkcjonariusza do szpitala. "Prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem" - napisano na Twitterze.
W starciach z migrantami na przejściu granicznym w Kuźnicy, poważnie ranny został jeden z funkcjonariuszy policji
W starciach z migrantami na przejściu granicznym w Kuźnicy, poważnie ranny został jeden z funkcjonariuszy policjiFoto: Twitter/@PolskaPolicja

​Od dwóch godzin w Kuźnicy, w rejonie zamkniętego przejścia granicznego z Białorusią, trwa atak grupy migrantów na naszych funkcjonariuszy i żołnierzy. Polacy są obrzucani kamieniami i innymi przedmiotami. Migranci próbują także rzucać w naszych funkcjonariuszy kłodami.

1200_granica_TT.jpg
Kuźnica: zmasowany atak migrantów na polskich funkcjonariuszy. W ruch poszły kamienie i granaty hukowe

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, cudzoziemcy wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe obrzucili nimi polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Dochodzi także do prób niszczenia barier granicznych.

Armatki wodne i gaz łzawiący

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zapewnił, że polscy funkcjonariusze podejmują adekwatne działania, skutecznie chroniąc granicę. W tym celu używane są m.in. armatki wodne i gaz łzawiący. Dodał, że sytuacja jest pod kontrolą.

Podlaska policja przekazała, że służby białoruskie nie reagują na dewastację płotu i agresję migrantów. Ponadto, jak widać z filmów zamieszczanych w internecie, kordon białoruskiego wojska blokuje migrantom możliwość wycofania się w kierunku Bruzg.

as

Zobacz także

Zobacz także