more_horiz
Wiadomości

Na Podlasiu ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy strzegących granicy. "Potrzebują naszego wsparcia"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 13:24
Urząd Gminy oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gibach zainicjowali zbiórkę produktów dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicę polsko-białoruską. - Tak jak oni murem strzegą granicy, tak my stoimy murem za nimi. Wdzięczność, wyrażona chociażby kawą czy ciastkiem, może dodać siły i otuchy - podkreślił Robert Bagiński, wójt gminy.
Ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicę
Ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicęFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

Gmina Giby - jedna z najmniejszych w Polsce - leży na styku granic: polskiej, białoruskiej i litewskiej. Jej władze ogłosiły w niedzielę zbiórkę na rzecz służb strzegących granicy.

1200_granica_TT.jpg
Kuźnica: zmasowany atak migrantów na polskich funkcjonariuszy. W ruch poszły kamienie i granaty hukowe

"Jak wszyscy wiemy, naszej granicy strzeże obecnie wielu żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Ich służba jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Wielu pochodzi z odległych miejsc naszego kraju, skierowanych na przygraniczny odcinek, z dala od rodzin i najbliższych. Wszyscy potrzebują naszego wsparcia" - napisał na Facebooku wójt gminy Giby Robert Bagiński.

W mediach społecznościowych udostępniono informację o zbieranych produktach. Gmina prosi o dostarczanie produktów łatwych w przygotowaniu, takich jak: kawa, herbata, konserwy, zupki błyskawiczne. Potrzebne są też plastikowe kubki, sztućce i talerze czy artykuły higieniczne.

"Wdzięczność, wyrażona chociażby kawą czy ciastkiem, nie zastąpi spokoju i rodzinnego domu, ale może doda im siły i otuchy" - dodał Bagiński.

Facebook/tvp.info/kp

Zobacz także

Zobacz także