more_horiz
Wiadomości

Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstw

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 15:56
- Władimirowi Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą. Zależy mu na tym, by - strasząc taką wojną - uzyskać ustępstwa Ukrainy i Zachodu - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24  Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich. 
Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstw
Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstwFoto: Shutterstock/ID1974

Ukraina liczy się z możliwością pełnowymiarowego wtargnięcia Rosji na Ukrainę - wynika z wypowiedzi szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa. Prezydent Ukrainy, Wołodymy Zełenski, wezwał zaś prezydenta Rosji Władimira Putina by ten jasno zadeklarował, czy planuje zaatakować zbrojnie Ukrainę.  

- Jeśli w ogóle dojdzie do kolejnego militarnego starcia między Ukrainą, a Rosją, to będzie to miało charakter lokalny i nie wydaje mi się, by - mimo wszystko - Władimir Putin zdecydował się na otwartą wojnę z Ukrainą - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 analityk i ekspert ds. wschodu Grzegorz Kuczyński. 

"Putinowi zależy na straszeniu, nie na wojnie"

- Mieliśmy już do czynienia w 2008 roku z inwazją Rosji na Gruzję, ale to był Kaukaz i zupełnie inna sytuacja - Gruzja to nie Ukraina. Gdyby Władimir Putin zdecydował się na taką kampanię, to byłoby wywrócenie stolika jakichkolwiek rozmów i absolutna zmiana wszystkich zasad, jakie obowiązywały do tej pory w relacjach Zachodu z Rosją - powiedział. 

- Nie wydaje mi się, by Władimir Putin zdecydował się na tak drastyczny krok. Moim zdaniem możliwa jest lokalna eskalacja działań wojennych. Moim zdaniem, Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą. Zależy mu na tym, by strasząc taką wojna, uzyskać ustępstwa polityczne Ukrainy i Zachodu - ocenił.

Posłuchaj
19:52 Kuczynski-Grzegorz-PR24_mp3 2021_11_26-15-07-58.mp3 Grzegorz Kuczyński: Władimirowi Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą, tylko na uzyskaniu ustępstw Zachodu ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Polecamy także rozmowę z sekretarzem stanu w MSWiA Maciejem Wąsikiem w poranku "Polskiego Radia 24"

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. wschodnich)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 15.09


mbl

Zobacz także

Zobacz także