more_horiz
Wiadomości

"Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA". Poseł PO usuwa tweeta i blokuje internautów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 13:51
"Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA. Do premiera i prezydenta Polski zaproszenie nie dotarło" - pisała niedawno na Twitterze Marta Wcisło z PO. Gdy okazało się, że prezydent Warszawy nigdzie nie poleci, poseł usunęła tweeta i zablokowała część użytkowników, którzy pytali ją o powody. 
Zdaniem publicystów wystąpienie Rafała Trzaskowskiego ma być przede wszystkim promocją jego osoby
Zdaniem publicystów wystąpienie Rafała Trzaskowskiego ma być przede wszystkim promocją jego osobyFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski ogłosił kilka dni temu, że zabierze głos w Kongresie USA. Posłanka Platformy Obywatelskiej Marta Wcisło postanowiła wykorzystać tę okazję do krytyki rządu. "Do premiera i prezydenta Polski zaproszenie nie dotarło. Obawiam się, że to nie wina Poczty Polskiej" – pisała na Twitterze.

Wkrótce okazało się jednak, że Rafał Trzaskowski do USA nie poleci, a głos będzie mógł zabrać wyłącznie online podczas posiedzenia jednej z podkomisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska i Cybernetyki. Posłanka PO postanowiła usunąć tweet z nieaktulaną informacją. 

Warto dodać, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie mocno działają na arenie międzynarodowej. Sam premier w ubiegłym tygodniu spotkał się z przywódcami państw bałtyckich i Grupy Wyszehradzkiej, był we Francji, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, a także w Chorwacji i Słowenii.

Poseł blokuje internautów 

Kiedy internauci zaczęli wytykać ten fakt polityk PO, cześć z nich została zablokowana na Twitterze. "Zbanowała pól internetu" - pisze jeden z nich.

Przypomnijmy, że tematami posiedzenia amerykańskiej podkomisji mają być np. budowa Nord Stream 2 i sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Oprócz Rafała Trzaskowskiego głos zabiorą m.in. prezydenci Budapesztu, Pragi czy Bratysławy. 

Wystąpienie polityka PO stoi jednak pod znakiem zapytania. W weekend prezydent Warszawy miał się pojawić m.in. na imprezie Komitetu Obrony Demokracji. Jak przekazali organizatorzy, powodem nieobecności prezydenta Warszawy był zły stan zdrowia.

kz

Zobacz także

Zobacz także