more_horiz
Wiadomości

Co o szczepieniach przeciw COVID-19 sądzą Polacy? Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 10:00
Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła badanie na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak czytamy na stronie portalu, "jest to sprawa, która bardzo mocno angażuje Polaków".
58 proc. badanych uważa, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19
58 proc. badanych uważa, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19Foto: Łukasz Dejnarowicz/FORUM

Respondenci odpowiadali na pytanie, jak często - np. wśród rodziny, przyjaciół albo w pracy - rozmawia się o skuteczności i sensowności szczepień.

Z sondażu Social Changes wynika, że 46 proc. badanych odpowiedziało, że "co najmniej raz w tygodniu lub częściej", 23 proc. odpowiedziało, że częstotliwość takich rozmów to "2-3 razy w miesiącu". 16 proc. rozmawia o szczepieniach "raz w miesiącu lub rzadziej". Natomiast 15 proc. badanych twierdzi, że w ich otoczeniu w ogóle nie rozmawia się o szczepieniach.

Czy osoby zaszczepione łagodnie przechodzą zakażenie COVID-19?

Kolejne pytanie w sondażu dla wPolityce.pl brzmiało: "czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19 i dużo rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitala, jeśli dojdzie u nich do zakażenia"?

Jak podaje portal, z powyższym stwierdzeniem zgodziło się 58 proc. badanych; przeciwnego zdania było 24 proc. respondentów. 18 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1054 osób w dniach od 26 do 29 listopada 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: prof. Andrzej Horban o pandemii COVID-19

bf

Zobacz także

Zobacz także