more_horiz
Wiadomości

Policja znalazła ciała dwóch mężczyzn w okolicach autostrady A1. "Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 19:20
Śledczy ustalają okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnalazła w czwartek policja w pobliżu autostrady A1 w rejonie Zbrosławic w województwie śląskim. O odnalezieniu ciał poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnalezione przy autostradzie A1. Zdjęcie ilustracyjne
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnalezione przy autostradzie A1. Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/PolskaPolicja

Rodzina młodszego mężczyzny - 20-latka z Gliwic - przed kilkoma dniami zgłosiła jego zaginięcie. Poszukujący go policjanci dotarli do domu jego kolegi - 21-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, którego rodzina poinformowała, że on również zniknął.

Śmierć dwóch poszukiwanych

- Zgromadzone informacje pozwoliły policjantom sprecyzować obszar poszukiwań i przypuszczać, że ich finał może być tragiczny. Pogranicze Gliwic i Tarnowskich Gór przeszukiwano już wczoraj z udziałem psa tropiącego, nie przyniosło to rezultatów. Dziś jednak znaleziono ciała obu mężczyzn w pobliżu drogi technicznej przy autostradzie A1 - powiedziała w czwartek podinspektor Nowara.

Nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła pogłoskom, że podczas oględzin zwłok stwierdzono rany postrzałowe, a przy ciałach znaleziono broń. Takie nieoficjalne informacje podał m.in. portal RMF24.pl. Przyczyny śmierci wskażą zarządzone przez prokuratora sekcje zwłok. - Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze, również samobójstwo - dodała Aleksandra Nowara.

Akcja poszukiwawcza

Jak podał portal gliwice.naszemiasto.pl, w akcji poszukiwawczej obu młodych mężczyzn brały udział służby z Gliwic, ale także funkcjonariusze, w tym strażacy, z powiatu tarnogórskiego.

- Zostaliśmy zadysponowani przez SKKP Tarnowskie Góry do poszukiwania osób zaginionych w Świętoszowicach. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podzieleniu przybyłych zastępów i wyznaczeniu sektorów do poszukiwań, sprawdzeniu terenu przy pomocy drona - informowali strażacy z OSP w Kotach.

Czytaj również:

gliwice.naszemiasto.pl/RMF24.pl/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także