more_horiz
Wiadomości

Wielkopolskie: 49-latek odpowie za molestowanie dziewczynek. Grozi mu do 12 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:29
49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego jest podejrzany o popełnienie dziewięciu przestępstw o charakterze seksualnym. Mężczyzna przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia.
Mężczyzna miał wykorzystać seksualnie 9 dziewczynek. Jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwo
Mężczyzna miał wykorzystać seksualnie 9 dziewczynek. Jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwoFoto: Shutterstock/CC7

49-latek Leszek S. usłyszał zarzuty popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej - powiedział prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zeznania jednej z ofiar

Do przestępstw doszło w latach 2000-2014 w jego domu na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt - dzisiaj 17-latka - usiłowała popełnić samobójstwo.

W szpitalu o swoich problemach opowiedziała lekarce, która przeprowadziła rozmowę z rodzicami. Mama nastolatki natychmiast zawiadomiła krotoszyńską policję, w wyniku czego pod nadzorem prokuratury wszczęto śledztwo. Podejrzanego osadzono w areszcie.

W trakcie ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki. Wiadomo też, że jest żonaty i ma dzieci.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji "z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji", jak powiedział prokurator Kubiak.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także