more_horiz
Wiadomości

Ukrainiec pomagał migrantom nielegalnie przekraczać granicę. Jego kompan wpadł już wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 11:58
Policjanci z Gubina oraz funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali kolejną osobę, która podejrzana jest o udział w organizowaniu wspólnie z aresztowanym w listopadzie obywatelem Ukrainy, nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec.  
Policjanci z Gubina we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji, zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec
Policjanci z Gubina we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji, zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy do NiemiecFoto: lubuska.policja.gov.pl

Sprawa rozpoczęła się na terenie Gubina w listopadzie 2021 roku. Wówczas zatrzymano tam obywatela Ukrainy, podejrzewanego o udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Podejrzany 26-letni mężczyzna poruszał się volkswagenem passatem wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski. 

Z kolei 18 listopada ubiegłego roku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy. Jak wynika z przedstawionych informacji policjanci z gubińskiego komisariatu nadal prowadzili szczegółowe śledztwo. 

Zatrzymanie kolejnego podejrzanego 

I to właśnie zebrane przez nich kolejne dowody pozwolił na znalezienie mężczyzny, który podejrzany był o współdziałanie z aresztowanym wcześniej 26-latkiem.

Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek (24 stycznia) na terenie Warszawy, przy współpracy policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Obywatela Ukrainy zatrzymano do wyjaśnienia. W środę (26 stycznia) 26-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności.

W czwartek (27 stycznia) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Czytaj więcej:

Zobacz: Zatrzymanie oraz areszt podejrzanego w sprawie organizowania imigrantom nielegalnego przekroczenia granicy 

nj

Zobacz także

Zobacz także