more_horiz
Wiadomości

Pomagają, jak tylko potrafią. Mieszkańcy małego Siedliszcza gotowi na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 09:44
Zbierają potrzebne rzeczy, szykują miejsca do spania. Pomagają, bo tak trzeba, bo tak zostali wychowani. Dramat zaatakowanej przez Rosję Ukrainy poruszył serca Polaków, którzy bardzo chętnie przyjmują pod swój dach uciekinierów przed wojną. Zbiórki dla uchodźców z Ukrainy organizowane są w miastach i wioskach całej Polski. Nasz reporter Paweł Kurek odwiedził z kamerą Siedliszcze, niewielką miejscowość nad Bugiem.
Pani Barbara Trus z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Siedliszcze opowiada o pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
Pani Barbara Trus z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Siedliszcze opowiada o pomocy dla uchodźców z Ukrainy.Foto: PR

- Przygotowujemy się na przybycie uchodźców z Ukrainy, którzy pojawią się w naszej miejscowości - mówi pani Barbara Trus z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Siedliszcze. Mieszkańcy zebrali już najpotrzebniejsze rzeczy. Młodzi mężczyźni skręcają łóżka, szykują miejsca noclegowe. Pomóc chce każdy. - To jest teraz najważniejsze, pomagamy, bo tak trzeba, tak zostaliśmy wychowani - podkreślają. 

Reporter portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek rozmawiał z mieszkańcami Siedliszcza.

WAŻNE: Zbiórki na pomoc dla Ukrainy. Sprawdź, jak dokonać wpłaty

Czytaj także:

W ciągu sześciu dni od początku rosyjskiej inwazji do państw ościennych uciekło z Ukrainy ponad 660 tys. uchodźców - poinformowało we wtorek biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Tylko we wtorek do Polski wjechało z Ukrainy 98 tys. ludzi. Od 24.02.2022 funkcjonariusze SG odprawili na przejściach granicznych z Ukrainą już ponad 453 tys. osób uciekających z objętego wojną kraju.

paw/

Zobacz także

Zobacz także