more_horiz
Wiadomości

Pomoc dla obywateli Ukrainy. Zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia działania rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 07:40
88 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu dotyczące pomocy Ukrainie - wynika z nowego sondażu. "Brutalna napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że chętnie pomagamy naszym wschodnim sąsiadom" - dodano. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".
Sondaż: działania rządu dotyczące pomocy Ukrainie. Polacy nie mają wątpliwości
Sondaż: działania rządu dotyczące pomocy Ukrainie. Polacy nie mają wątpliwościFoto: PAP/Darek Delmanowicz

"Pomoc udzielana Ukrainie sprzyja rządowi Zjednoczonej Prawicy. Aż 88 proc. Polaków dobrze ocenia jego działania w tej sprawie" - pisze "SE" powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. Jak dodano, działania rządu w tej kwestii źle ocenia jedynie 12 proc. badanych.

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Gazeta zauważa, że brutalna napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że chętnie pomagamy naszym wschodnim sąsiadom i jesteśmy dumni, widząc transporty z darami zmierzające z Polski do Kijowa. "Wsparcie dla pogrążonego w wojnie kraju pomaga też samemu rządowi Zjednoczonej Prawicy w odbudowywaniu poparcia" - czytamy.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 2-3 marca 2022 r. na próbie 1041 dorosłych Polaków.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

pb

Zobacz także

Zobacz także