more_horiz
Wiadomości

Będą zmiany w edukacji dla bezpieczeństwa. Czarnek: Polacy muszą umieć się bronić

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 19:08
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że od 1 września do szkół wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy. - Polacy muszą umieć się obronić w przypadku realnego zagrożenia - powiedział szef MEiN.
Nowy program przewiduje m.in. naukę strzelania
Nowy program przewiduje m.in. naukę strzelaniaFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa - zapowiedział szef MEiN w Telewizji Republika. - Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat - dodał Czarnek.

Nauka strzelania, wiedza obronna

Jak wyjaśnił, chodzi również o "strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią". - Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie - powiedział.

Minister ocenił, że dziś jest "przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy".

- Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa - powiedział Czarnek.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także