more_horiz
Wiadomości

Chore onkologicznie dzieci z Ukrainy poleciały do Rzymu z parą prezydencką. Będą leczone w watykańskim szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 04:40
Pięcioro małych pacjentów, którzy zostali ewakuowani z Ukrainy, poleciało na leczenie do rzymskiego Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus specjalnym samolotem wraz z parą prezydencką. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda udali się do Włoch, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem.
Pięcioro chorych onkologicznie dzieci podróżowało do Rzymu z parą prezydencką
Pięcioro chorych onkologicznie dzieci podróżowało do Rzymu z parą prezydenckąFoto: Twitter.com/@prezydentpl

Pięcioro chorych onkologicznie dzieci, które ewakuowano z Ukrainy, poleciało na leczenie do Rzymu specjalnym samolotem z parą prezydencką na pokładzie. Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda lecieli do stolicy Włoch na audiencję u papieża Franciszka

Dzieci, które musiały uciekać do Polski z powodu rosyjskiej inwazji, najpierw trafiły do województwa świętokrzyskiego. Teraz w Rzymie zostały przyjęte przez znany - należącą do Watykanu - szpital pediatryczny Bambino Gesù.

Dzieci mogą być leczone

Pierwsza dama odwiedziła oddział, na którym leczone są dzieci z Ukrainy. Rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami. Wyraziła radość, że pomimo wojennej tragedii, dzieci mogą być leczone. Agata Kornhauser-Duda spotkała się również z pacjentką z Polski i jej mamą.

Pierwsza dama rozmawiała też córką prezydenta Włoch, pełniącą rolę pierwszej damy, Laurą Mattarellą. Panie rozmawiały o sytuacji humanitarnej na Ukrainie oraz o działaniach na rzecz pomocy uchodźcom wojennym.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także