more_horiz
Wiadomości

"Zupełnie przytomny oddalił się w głąb". SG publikuje nowe nagranie Jemeńczyka pod granicą

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 13:50
"Jemeńczyk, o którym piszą aktywiści, że leży nieprzytomny po stronie białoruskiej, a który już raz po interwencji Straży Granicznej oddalił się ze służbami, pojawił się wraz z innymi cudzoziemcami przy granicy. Przyszedł o własnych siłach, a po kilku godz. zupełnie przytomny oddalił się w głąb" - napisała Straż Graniczna, publikując na Twitterze nagranie.
Straż Graniczna publikuje nowe nagranie Jemeńczyka pod granicą
Straż Graniczna publikuje nowe nagranie Jemeńczyka pod granicąFoto: Twitter/SG

We wtorek aktywiści donosili, że "nieprzytomny" i "pobity" 16-letni migrant z Jemenu od dwóch dni leży pod polską granicą. W środę Rzeczniczka Straży Granicznej odniosła się do tych informacji, które w mediach społecznościowych rozpowszechniła Grupa Granica. Michalska podkreśliła, że we wtorek po interwencji polskiej Straży Granicznej białoruskie służby graniczne zareagowały i zabrały grupę cudzoziemców znajdujących się po ich stronie. Rzeczniczka SG zaznaczyła, że według danych lokalizacyjnych w tej grupie była osoba, o której informowali aktywiści, prawdopodobnie obywatel Jemenu.

Aktywiści, jak oceniła rzecznik, publikowali niesprawdzone i niepotwierdzone informacje w tej sprawie. - Zarzucali służbom nieudzielenie potrzebującemu pomocy, co po raz kolejny potęgowało ataki na funkcjonariuszy. Nie tak się pomaga - podkreśliła Michalska. Zapewniła, że służby mają odpowiednie narzędzia, aby podejmować skuteczne działania, "niekoniecznie w świetle kamer".

- Obserwowaliśmy sytuację również za pomocą drona. Z naszych informacji wynika, że Jemeńczyk nie potrzebował natychmiastowej interwencji medycznej. Po przybyciu na miejsce białoruskich służb samodzielnie wstał i wraz z grupą i funkcjonariuszami białoruskimi, o własnych siłach, oddalił się - przekazała rzeczniczka SG. Rzeczniczka zwróciła też uwagę, że cudzoziemiec był po stronie białoruskiej. 

Straż Graniczna publikuje nowe nagranie

W piątek Straż Graniczna opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać wspomnianego Jemeńczyka.

dn/Twitter/Straż Graniczna/PAP

Zobacz także

Zobacz także