more_horiz
Wiadomości

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka". Pokłosie prac specjalnej komisji?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 10:47
Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska poinformowało, że z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego "Newsweeka", prowadzącego podcast "Świat_PL" i odchodzi z firmy. Przyczyny zerwania współpracy nie zostały jednak podane. Portal press.pl zasugerował, że w sprawie dziennikarza działała powołana w firmie specjalna komisja. 
Portal press.pl sugeruje, że odejście Tomasza Lisa z Newsweeka może mieć związek z pracami specjalnej komisji powołanej w firmie
Portal press.pl sugeruje, że odejście Tomasza Lisa z "Newsweeka" może mieć związek z pracami specjalnej komisji powołanej w firmieFoto: FORUM/Mateusz Wlodarczyk

Jak informuje press.pl, w środę dziennikarze portalu zadali pytanie RASP, "czy potwierdzają lub zaprzeczają, że w RASP pracowała jakakolwiek komisja w sprawie zachowań pracownika Tomasza Lisa?". Wydawnictwo w komunikacie nie potwierdziło, ale też nie zaprzeczyło powołaniu takiej komisji.

Mobbing w Newsweeku?

Press pytał, czy taka komisja m.in. rozpatrywała ewentualne przypadki mobbingu lub innych niewłaściwych zachowań ze strony byłego naczelnego "Newsweek Polska".

"W naszej firmie od dawna prowadzone są działania mające na celu zapobieganie nieprawidłowościom. Jeśli ktoś z firmy zachowuje się niezgodnie z prawem lub w sposób nieetyczny, każdy pracownik może osobiście lub w pełni anonimowo zgłosić taką sytuację za pośrednictwem specjalnego systemu. Wówczas wiadomość zostaje przekazana do rozpatrzenia przez odpowiednie osoby. Na podstawie zgłoszenia zostaje powołana komisja, która bada okoliczności zdarzenia" - przekazała Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska.

Delikatny charakter spraw

Kierowniczka komunikacji zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska wyjaśniła, że wyniki takiego postępowania pozostają poufne.

"Konkluzje są przekazywane jedynie osobom, których sprawa dotyczy lub które brały udział w postępowaniu jako świadkowie. Z uwagi na delikatny charakter zgłaszanych spraw, nie upubliczniamy informacji, które dotyczą postępowania - ani osobowo, ani przedmiotowo" - przekazała Skrzypek-Makowska.

Czytaj także:

Press.pl, PAP, TVP.INFO, ASP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także