more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Jest list gończy za trzecim podejrzanym

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 14:40
W związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie, policja opublikowała wizerunek trzeciego z poszukiwanych mężczyzn. To 24-letni Dawid Mirkowski. Wcześniej policja ujawniła wizerunki 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego. Za wszystkimi zostały wydane listy gończe.
Policja opublikowała wizerunek trzeciego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie
Policja opublikowała wizerunek trzeciego podejrzanego o zabójstwo na Nowym ŚwiecieFoto: srodmiescie.policja.gov.pl

Prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. - Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują 24-letniego Dawida Mirkowskiego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie. Na policyjnej stronie w piątek opublikowano wizerunek poszukiwanego.

Poszukiwani Sebastian Włodarczyk oraz Łukasz Goławski 

W poniedziałek ci sami policjanci na podstawie listu gończego opublikowali wizerunki dwóch mężczyzn, którzy również są podejrzewani o zabójstwo na Nowym Świecie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk oraz 27-letni Łukasz Goławski. Obaj też są mieszkańcami Warszawy. 

Policja prosi o kontakt każdego, kto może wiedzieć, gdzie mogą przebywać poszukiwani. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" - zaznacza. Śledczy zapewniają pełną anonimowość.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

Działali zgodnie z planem

"W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l. 23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego" - poinformowała policja.

Czytaj także: 

ASP

Zobacz także

Zobacz także