more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: inwestujemy w armię, aby w Moskwie nikomu do głowy nie przyszło, żeby nas zaatakować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 14:55
- Chcemy pokoju, dlatego musimy szykować się do wojny. Ustawa o obronie ojczyzny to w istocie wielki program zbrojeniowy - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że Polsce potrzebny jest skok wydatków zbrojeniowych.
Ustawa o obronie ojczyzny. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że inwestycje w wojsko są niezbędne
Ustawa o obronie ojczyzny. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że inwestycje w wojsko są niezbędneFoto: Shutterstock/Mateusz Wolski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami w Ostrowcu Świętokrzyskim mówił o potrzebie wzmocnienia polskiej armii. - Stąd ustawa o obronie ojczyzny (...), to jest w istocie wielki program zbrojeniowy - powiedział. - My chcemy pokoju, ale wiadomo - chcesz pokoju, szykuj wojnę - dodał.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że rząd PiS "od początku myślał o wzmocnieniu naszej armii". - Teraz potrzebny jest wielki skok wydatków zbrojeniowych - dodał.

Zaznaczył, że w ustawie o obronie ojczyzny są przewidziane wydatki na armię na poziomie trzech proc. PKB. - Mówię państwu szczerze - to będzie więcej - oświadczył. - Niestety ten program jest bardzo drogi, dzisiaj zbrojenia są bardzo drogie, ale bezwzględnie potrzebne - dodał.

Posłuchaj
00:20 11823238_1.mp3 Jarosław Kaczyński o wojnie na Ukrainie i wzmacnianiu armii (IAR)

Ustawa o obronie ojczyzny. "Absolutna potrzeba"

Szef PiS zaznaczył, że "lepiej wydać pieniądze i nie być okupowanym, niż nie wydać i następnie być okupowanym, niszczonym, poniżanym, mordowanym, gwałconym". - To mamy na Ukrainie - powiedział. - Jeżeli chcemy tego uniknąć, to nie możemy oszczędzać - dodał.

- Chcemy pokoju, ale wiemy, że z jednej strony jest NATO, ale Sojusz tych, którzy są bezbronni i nie chcą się bronić, (...) wspierać nie będzie - powiedział. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że Sojusz Północnoatlantycki "będzie bronił tych, którzy sami się potrafią bronić i jednocześnie mają do tego odpowiednie środki".

Środki te - jak podkreślił szef PiS - muszą być "naprawdę potężne". - Inwestujemy w armię, aby w Moskwie nikomu do głowy nie przyszło, żeby nas zaatakować (...). Ciągle tam o tym piszą, mówią i stąd ten program - powiedział.

- To nie jest żadna nasza fantasmagoria, ale absolutna potrzeba - dodał.

Zobacz także:

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego:

jp

Zobacz także

Zobacz także