more_horiz
Wiadomości

Wszczęto śledztwo ws. śmierci małżeństwa pod Warszawą. "Będzie przeprowadzona sekcja zwłok"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 13:00
W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Żoliborz w Warszawie zostało wszczęte śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób, których zwłoki ujawniono w Kiełpinie pod Warszawą (pow. warszawski zachodni, gm. Łomianki) - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. O sprawie jako pierwszy informował portal RMF24.pl.
W Kiełpinie pod Warszawą znaleziono zwłoki dwóch osób - mężczyzny i kobiety - w stanie znacznego rozkładu. Trwają czynności służb
W Kiełpinie pod Warszawą znaleziono zwłoki dwóch osób - mężczyzny i kobiety - w stanie znacznego rozkładu. Trwają czynności służbFoto: podkarpacka.policja.gov.pl

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz zaznaczyła, że "postępowanie toczy się w sprawie (in rem), co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutu".

Tajemnicza śmierć pod Warszawą. Wszczęto postępowanie

- Dotychczas wykonane zostały czynności procesowe z udziałem biegłego lekarza sądowego na miejscu zdarzenia - mówiła Aleksandra Skrzyniarz.

- Czynności procesowe są kontynuowane. W sprawie zlecona zostanie sekcja zwłok pokrzywdzonych - przekazała. Podkreśliła, że dobro śledztwa i konieczność zabezpieczenia właściwego toku postępowania uniemożliwiają przekazanie informacji w szerszym zakresie.

Śmierć małżeństwa

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal RMF24.pl, który podał, że w podwarszawskiej miejscowości znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny - małżeństwa  - w wieku 42 i 50 lat. Ciała w stanie znacznego rozkładu miał odnaleźć ojciec zmarłego mężczyzny, który od kilku tygodni nie miał z nim kontaktu.

Z informacji RMF24.pl wynika, że 14-letni syn małżeństwa trafił do izby dziecka, gdzie udzielana mu jest pomoc psychologiczna. Nieoficjalnie portal rozgłośni radiowej podał, że z chłopcem od kilku dni nie było kontaktu, a zaraz po odkryciu ciał jego rodziców był on poszukiwany w związku ze sprawą, oraz że został zatrzymany. Te informacje jednak nie są potwierdzone.

Czytaj również:

PAP, RMF24.pl, jmo

Zobacz także

Zobacz także