more_horiz
Wiadomości

Kto przyszedł na spotkanie Donalda Tuska w Jaktorowie? Mieszkańcy: większość ludzi nie była stąd

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 10:07
W czwartek po południu przewodniczący PO Donald Tusk odwiedził Jaktorów. Wbrew słowom polityków partii wskazującym na to, że na spotkaniu były tłumy, mieszkańcy miejscowości zauważają, że "mimo wypełnionej sali, zdecydowaną większość stanowiły osoby niemieszkające w Jaktorowie".
Kto przyszedł na spotkanie Donalda Tuska w Jaktorowie? Większość ludzi nie była stąd
Kto przyszedł na spotkanie Donalda Tuska w Jaktorowie? "Większość ludzi nie była stąd"Foto: PAP/Leszek Szymański; Twitter.com/@Tomasz_Cynkier; Twitter.com/@stanczykmaciej

Jak napisał w mediach społecznościowych sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński, na spotkaniu w Jaktorowie (województwo mazowieckie) był "tłum mieszkańców". Z kolei jego zastępczyni Monika Wielichowska informowała, że "sala jest wypełniona po brzegi", a niektórzy "przysłuchują się z korytarza". Także inni politycy tej partii publikowali podobne informacje opatrzone zdjęciami z wydarzenia.

Jednak już w trakcie wystąpienia byłego przewodniczącego Rady Europejskiej w sieci można było znaleźć posty mieszkańców Jaktorowa, którzy pisali, że nie wiedzą, kim są przybyli na miejsce słuchacze. "Moją gminę (Jaktorów) nawiedził pan Donald Tusk. Wstąpiłem na chwilę, nic specjalnego poza krytyką #CPK. Zastanowiło mnie coś innego, pomimo wypełnionej sali zdecydowaną większość stanowiły osoby nie mieszkające w Jaktorowie" (pisownia oryginalna) - przekazał na Twitterze jeden z użytkowników.

"(..) lwia część ludzi zadających pytania nie była z Jaktorowa" - skomentował na Facebooku inny użytkownik. "Skoro Jaktorów, to ciekawe skąd tym razem przyjadą autobusami J(aktorzy)?"; "Jaktorów i... sami zwiezieni tuskobusikami" - brzmią kolejne komentarze.

Czytaj także:

Mobilizacja członków PO

Jak podaje portal tvp.info, przed spotkaniem Donalda Tuska sympatycy Platformy Obywatelskiej mobilizowali się na różnych grupach w sieci, m.in. na "Opozycja uliczna powiat grodziski i okolice". Wśród zebranych dużą grupę mieli stanowić również sami działacze oraz politycy ugrupowania.

"Z internetowych wpisów wynika, że »zwykłymi mieszkańcami Jaktorowa« mieli być m.in. kandydat PO na posła Piotr Tokarski z Tomaszowa Mazowieckiego, burmistrz dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Bogdan Olesiński z PO, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotr Kandyba z PO, radny dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Michał Wieremiejczyk czy działacz PO z Bemowa Krzysztof Kościński" - podaje portal.

ng//tvp.info//Twitter//Facebook

Zobacz także

Zobacz także