more_horiz
Wiadomości

Dziesięć utonięć w długi weekend. RCB apeluje: pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 10:44
Wczoraj utonęła jedna osoba - przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W niedzielę utonęły cztery osoby, a w sobotę - pięć.
W poniedziałek utonęła jedna osoba
W poniedziałek utonęła jedna osobaFoto: Policja Świętokrzyska

W raporcie dobowym RCB przekazało, że w poniedziałek utonęła jedna osoba. Do tragedii doszło w Łagowie (woj. lubuskie). Łącznie w trzy dni długiego weekendu doszło do dziesięciu utonięć. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ich łącznie 240.

O tym, że długi weekend był nad wodą niebezpieczny, poinformowali warmińsko-mazurscy policjanci. Aspirant Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie, przekazał, że w regionie utonęły trzy osoby. - Dwie w powiecie ostródzkim, jedna w powiecie olsztyńskim. Wszyscy to turyści - mówił.

Na jeziorze Plusznym zginął mężczyzna, który pływał na desce SUP. Do wypadków śmiertelnych doszło też w jeziorach Gil i Narie.

Posłuchaj
00:14 11892133_1.mp3 Aspirant Tomasz Markowski o wypadkach na wodzie w woj. warmińsko-mazurskim (IAR) 

Bezpieczeństwo nad wodą. Apel RCB

RCB przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

"Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - apeluje RCB

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także