more_horiz
Wiadomości

Ostatni weekend wakacji. Służby miały pełne ręce roboty: kilkaset wypadków, powalone drzewa i zalane ulice

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 11:44
Prawie 4 tysiące interwencji podjęli w ostatni weekend wakacji strażacy w całym kraju. Najczęściej funkcjonariusze pracowali przy usuwaniu skutków burz. Zalane były ulice i budynki. Niestety burzowa aura spowodowała też trudne warunki na drogach. Służby wyjeżdżały do wypadków i powalonych drzew. Policja z kolei odnotowała 218 wypadków, w których zginęły 23 osoby. 
Prawie 4 tysiące interwencji straży pożarnej w ostatni weekend wakacji. Policja odnotowała z kolei ponad 200 wypadków na drogach
Prawie 4 tysiące interwencji straży pożarnej w ostatni weekend wakacji. Policja odnotowała z kolei ponad 200 wypadków na drogachFoto: Twitter.com/@KGPSP

Jak powiedział Polskiemu Radiu rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Karol Kierzkowski, w ostatni weekend sierpnia pogoda była bardzo dynamiczna, co znalazło odbicie w liczbie interwencji strażaków.

- Fronty burzowe przechodziły praktycznie przez cały kraj - powiedział rzecznik. - Najmocniej i najintensywniej padało na Śląsku, tam mieliśmy ponad 300 interwencji. Najwięcej podtopień, czyli zalane ulice, budynki, piwnice - to głównie z tym walczyli strażacy. Mniej zdarzeń, ale też były notowane, to zdarzenia związane z przewróconymi drzewami i połamanymi gałęziami drzew. Teraz może być jeszcze wietrznie, więc tutaj zwracajmy szczególnie na to uwagę - dodał Karol Kierzkowski.

Ostatni weekend wakacji. Ponad 200 wypadków

W ostatni weekend wakacji na drogach w całym kraju doszło do 218 wypadków; zginęły 23 osoby, a 254 zostały ranne - poinformował nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Komenda Główna Policji poinformowała, że w ostatni weekend wakacji, czyli od 26 do 28 sierpnia, doszło do 218 wypadków drogowych, w których zginęły 23 osoby, a 254 zostały ranne. Najwięcej wypadków zanotowano w piątek - 84, z kolei dniem z największą liczbą ofiar śmiertelnych była niedziela - 11.

Ostatni weekend wakacji. Wzmożone kontrole

Policjanci ujawnili również 197 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Najwięcej w sobotę - 81. Zatrzymano też 1234 nietrzeźwych kierujących - najwięcej w niedzielę - 440.

W ostatni weekend wakacji na drogach w całym kraju trwały wzmożone kontrole policji. Policjanci obecni byli głownie na najbardziej popularnych trasach prowadzących z miejsc wypoczynku. Na drogi wyjechały zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy policji, a także patrole grup SPEED. Policjanci sprawdzali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim mierząc prędkość. Sprawdzali także trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów w samochodzie, a także to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Posłuchaj
00:20 11910891_1.mp3 Jak powiedział rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Karol Kierzkowski, w ostatni weekend sierpnia pogoda była bardzo dynamiczna, co znalazło odbicie w liczbie interwencji strażaków (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także