more_horiz
Wiadomości

Brutalny atak na działacza pro-life. Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 09:48
Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. za atak na kierowcę busa należącego do antyaborcyjnej Fundacji Pro - Prawo do Życia. Oskarżony  zajmował ważne stanowisko w koncernie RASP. Informację tę potwierdził portal tvp.info.
Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz.
Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz.Foto: yt/Fundacja Pro-Prawo do Życia

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów skierowała do mokotowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. Fakt ten został potwierdzony przez rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandrę Skrzyniarz.

Mężczyźnie postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej kierowcy ciężarówki pro-life. Zgodnie z ustaleniami śledczych, oskarżony stosował wobec poszkodowanego mężczyzny przemoc, szarpiąc go za rękę, szyję i głowę oraz zmuszał go do "zaprzestania prowadzenia kampanii informacyjnej" Fundacji Pro - Prawo do Życia.

Zgodnie z oceną prokuratury Piotr Sz. miał dopuścić się tego "w warunkach czynu chuligańskiego tj. publicznie bez powodu i okazując rażące lekceważenie dla prawa". 

Czyn chuligański

Oskarżony w trakcie przesłuchania w prokuraturze przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Wobec mężczyzny nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Do ataku doszło 26 stycznia na warszawskim Wilanowie u zbiegu ulic Branickiego i Al. Rzeczpospolitej.

Fundacja udostępniła nagranie, na którym widać jak napastnik rzuca w kierunku samochodu jakimś przedmiotem a następnie otwiera drzwi busa i uderza siedzącego tam kierowcę pięściami i drzwiami od samochodu. Piotr Sz. uszkodził również znajdujący się w samochodzie telefon.

Jak podała fundacja, materiał znajdujący się na furgonetce odnosił się krytycznie do handlujących nielegalnymi pigułkami poronnymi.

Po publikacji nagrania w sieci, zaczęły pojawiać się informację na temat napastnika. Ustalono, że 35 - letni Piotr Sz. zajmuje stanowisko specjalisty działu SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) w Ringier Axel Springer Polska.

Czytaj także:

es/tvp.info

Zobacz także

Zobacz także