more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: sposób liczenia głosów w wyborach będzie bardziej transparentny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 17:43
Jestem przekonany, że uczciwe wybory wygramy my. A jeśli my wygramy, to wygra Polska – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy. Podkreślił, że nie ma znaczenia w jakim formacie do wyborów przystąpi opozycja. 
Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów - oświadczył Jarosław Kaczyński
Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów - oświadczył Jarosław KaczyńskiFoto: Twitter/@pisorgpl

- Wybory mogą się zakończyć pomyślnie. Wszystko jedno, czy oni się zjednoczą od Sasa do Lasa, czy się nie zjednoczą, to my możemy wygrać – oznajmił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Podkreślił jednak, że, aby tak się stało, potrzebna jest praca.

- I tu zwracam się przede wszystkim do członków naszej partii i jej sympatyków. Trzeba mówić, trzeba walczyć z tym gigantycznym kłamstwem, przemalowywaniem się. Trzeba się nie dać oszukiwać. I to jest pierwsza sprawa – ocenił.

Transparentne wybory

Dodał, że jest i druga sprawa.

- Otóż jest to sprawa wyborów, ich przebiegu, ich ochrony. (…) Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów. Jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji obwodowych. W każdej powinny być dwie osoby od nas - wyjaśnił.Zapowiedział, że rządząca koalicja przygotuje ustawę, która wprowadzi zmiany w sposobie liczenia głosów, "tak, żeby był on bardziej transparentny" niż obecny.

- Wprowadzimy różne rygory, żeby nie można było robić różnych nieładnych rzeczy, bo z pewnym sceptycyzmem patrzymy na wyniki niektórych wyborów, w szczególności samorządowych – zaznaczył.


Posłuchaj
00:26 11957984_1jko.mp3 Jarosław Kaczyński o kontroli wyborów (IAR)

 

- My nikogo nie namawiamy, żeby nam przy liczeniu pomagał, my chcemy, żeby było to uczciwie policzone – zapewnił prezes PiS.

- My mamy prawo wybrać władze. I to musimy przeprowadzić w praktyce, jestem przekonany, że uczciwe wybory wygramy my. (…) a jeśli my wygramy, to wygra Polska. Niech żyje Polska - podkreślił.

Silniejsza armia

Jarosław Kaczyński zapewnił, że będą podejmowane kolejne działania na rzecz wzmocnienia sił zbrojnych.

- Nasze zbrojenia mogą budzić różnego rodzaju opory, będzie być może trzeba podejmować także mniej popularne decyzje, bo nasza armia musi być liczna. Musimy być po prostu przygotowani. To jest nasz obowiązek, to jest nasza odpowiedzialność. Dlatego nasz rząd (…) nasz obóz polityczny musi wziąć za to odpowiedzialność – zaznaczył Kaczyński.

Zmiany w służbie zdrowia

Wskazał, że wśród spraw, które należy poprawić, to funkcjonowanie publicznej służby zdrowia.

- Trzeba podjąć te sprawy, które nie do końca zostały załatwione, jak choćby służbę zdrowia - wskazał. Przypomniał, że w przyszłym roku wzrosną nakłady na ten sektor.

Zwrócił uwagę, że "do poprawienia jest działalność SOR-ów".

- Trzeba tu będzie wiele zrobić i my się na pewno przed tym nie cofniemy - zapewnił.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także