more_horiz
Wiadomości

Wypadek w zakładzie Orlenu. Obajtek: w trybie pilnym wyjaśnimy wszelkie okoliczności zdarzenia

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 19:27
- Składam wyrazy współczucia Rodzinom i Bliskim ofiar dzisiejszego wypadku w płockim zakładzie. W trybie pilnym wyjaśnimy wszelkie okoliczności tego zdarzenia - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Wypadek w zakładzie Orlenu w Płocku. Komentarz Daniela Obajtka
Wypadek w zakładzie Orlenu w Płocku. Komentarz Daniela ObajtkaFoto: PKN Orlen; twitter.com/@DanielObajtek

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku. Biuro prasowe koncernu poinformowało, że zapalił się piec na instalacji Hydroodsiarczania Gudronu, która była uruchamiana po planowanym remoncie.

"Zakładowa straż pożarna oraz odpowiednie służby PKN Orlen niezwłocznie podjęły działania ratownicze, co umożliwiło ugaszenie pożaru w ciągu pół godziny" - poinformowano w komunikacie przesłanym IAR.

Płock: wypadek w PKN Orlen. Rodziny ofiar objęte pomocą psychologiczną

Koncern zapewnia, że rodziny ofiar objęte zostały pomocą psychologiczną. "Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja Orlen, która w kolejnym kroku będzie w kontakcie z rodzinami ofiar i udzieli im wszelkiego niezbędnego wsparcia" - dodano.

Obecny na miejscu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powołał specjalną komisję, która szczegółowo przeanalizuje okoliczności zdarzenia. Spółka pozostaje w kontakcie ze wszystkimi właściwymi służbami, aby jak najszybciej ustalić przyczyny wypadku.

Wybuch w zakładzie Orlenu. Nie żyją dwie osoby

Firma zapewnia, że niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza.

W związku z tym, że do zdarzenia doszło na wyłączonej z procesów produkcyjnych i uruchamianej po remoncie instalacji, Zakład Produkcyjny w Płocku pracuje bez zakłóceń.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek złożył wyrazy współczucia we wpisie na Twitterze.

Czytaj także:

IAR/PAP/twitter.com/pb

Zobacz także

Zobacz także