more_horiz
Wiadomości

Wspólna modlitwa na ulicach miast. Koronka do Bożego Miłosierdzia pod patronem bł. Michała Sopoćki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 10:28
O  godz. 15 wierni z całego świata zjednoczą się na wspólnej modlitwie pn. "Koronka na ulicach miast". Jak co roku, w rocznicę beatyfikacji błogosławionego księdza Michała Sopoćki, spowiednika świętej Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy.
Wspólna modlitwa na ulicach miast. Koronka do Bożego Miłosierdzia pod patronem bł. Michała Sopoćki
Wspólna modlitwa na ulicach miast. Koronka do Bożego Miłosierdzia pod patronem bł. Michała SopoćkiFoto: iskra.jezuici.pl

- Wierni z Koronką w ręku będą prosić Boga o miłosierdzie dla całego świata - mówił koordynator "Koronki na ulicach miast świata" Tomasz Talaga. - Możemy pokornie stanąć na skrzyżowaniu ulic, na chodniku, w małych czy dużych grupach i prosić Boga o Jego Miłosierdzie dla nas i świata całego. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą ostatniego ratunku - dodał koordynator akcji.

- Tak jak Pan Jezus podyktował świętej Faustynie, tak modlitwa ta jest ostatnią instancją, ostatnią deską ratunku. Koronka jest taką modlitwą, w której można wołać do Boga w sytuacjach skrajnych, dramatycznych, w których po ludzku nie widać rozwiązania - tłumaczył Tomasz Talaga.


Posłuchaj
00:27 Tomasz Talaga o wsparciu w czasie modlitwy błogosławionego księdza Michał Sopoćki (IAR)

Modlitwa w intencji m.in. o pokój na Ukrainie

Organizatorzy podkreślają, że błogosławiony ksiądz Michał Sopoćko, poprzez zawierzenie Miłosierdziu Bożemu, stał się naturalnym patronem "Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".

- Jest to jeden z apostołów Miłosierdzia Bożego, filar bardzo poważnych dzieł związanych z Miłosierdziem czy poświęconych Miłosierdziu Bożemu. Ta zacna postać towarzyszy nam od samego początku odmawiania Koronki i jestem przekonany, że tak duży oddźwięk w naszym kraju i za granicą - na wszystkich kontynentach, gdzie ludzie się modlą tego dnia, to także zasługa jego wstawiennictwa i modlitwy, bo czujemy tutaj jego realne wsparcie - podkreślił Tomasz Talaga.

W tym roku uczestnicy będą modlić się o pokój na Ukrainie, a także o "oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich oraz aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra".

Patronat Honorowy nad akcją modlitewną objął i przedsięwzięciu błogosławi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Czytaj także:

MN/IAR/iskra.jezuici.pl

Zobacz także

Zobacz także