more_horiz
Wiadomości

"Odpowiednie służby powinny się tym zająć". Wicerzecznik PiS o słowach Radosława Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 13:37
Wpis europosła KO Radosława Sikorskiego, który wskazuje USA jako sprawcę rozszczelnienia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2, jest bulwersujący. Odpowiednie służby powinny się tym zająć - skomentowała wicerzecznik PiS Urszula Rusecka.
Odpowiednie służby powinny się tym zająć. Wicerzecznik PiS o słowach Radosława Sikorskiego
"Odpowiednie służby powinny się tym zająć". Wicerzecznik PiS o słowach Radosława SikorskiegoFoto: Adam Warżawa/PAP

We wtorek były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO) odniósł się w mediach społecznościowych do awarii gazociągów Nord Stream. "Thank you, USA." - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka zapytana w środę przez pap.pl o ten wpis, powiedziała, że rozszczelnienia gazociągów NS1 i NS2 to "bardzo niebezpieczne zdarzenie". Jak podkreśliła, komentarz byłego ministra spraw zagranicznych "jest po prostu bulwersujący".

Według poseł "odpowiednie służby powinny się tym zająć", ponieważ Rosjanie od razu propagandowo wykorzystali wpis byłego szefa MSZ, "który wskazuje Stany Zjednoczone, jakoby to oni stali za tym wydarzeniem".

"Radosław Sikorski, który był przecież szefem MSZ, był również ministrem obrony, sam chwalił się, że walczył w Afganistanie - to nie był przypadkowy wpis, nie można go w żaden sposób tłumaczyć" - oceniła Urszula Rusecka.

Czytaj także:

Awaria gazociągów Nord Stream

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu.

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki. - Nie ma wątpliwości, że to eksplozje - zaznaczył Bjoern Lund z SNSN.

Zobacz także: wicerzecznik PiS Urszula Rusecka w Polskim Radiu 24

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także