more_horiz
Wiadomości

Kto zostanie nowym szefem KPRM? Terlecki wskazał jedno nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 13:05
- Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie były marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.
Terlecki: wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński
Terlecki: wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek KuchcińskiFoto: PAP/Marcin Obara

W rozmowie z Polsat News szef klubu PiS był pytany, kto zostanie nowym szefem KPRM, odpowiedział, że "wszystko wskazuje na to, że były marszałek, a obecnie szef komisji spraw zagranicznych Marek Kuchciński obejmie to stanowisko".

Kuchciński ma czas do namysłu

- To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło jeszcze trochę czasu Markowi Kuchcińskiego do przeanalizowania swoich zadań przyszłych i obsady personalnej, wszystkich spraw, które są z tym związane - mówił Terlecki.

- Myślę, że te prace dobiegają końca i ta decyzja, powołanie będzie w najbliższych dniach - dodał. Dopytywany, czy Marek Kuchciński "będzie się opiekował premierem", Terlecki odpowiedział, że będzie on miał za zadanie organizować pracę rządu.

Rezygnacja Dworczyka

Szef klubu PiS pytany, czy były wiceszef resortu zdrowia, a obecnie odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo w KPRM Janusz Cieszyński jest brany pod uwagę jako nowy szef KPRM, polityk PiS odparł, że taka kandydatura nie jest rozważana.

W piątek Michał Dworczyk złożył rezygnacje z bycia szefem KPRM. Podczas briefingu w Sejmie polityk powiedział, że w jego decyzji "przeważyły o tym względy osobiste". - I takie przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej na tym miejscu nie jestem w stanie pracować - dodał i poinformował, że jeszcze przez kilka tygodni będzie ministrem w KPRM.

Czytaj także:

Zobacz również: Krzysztof Sobolewski w "Sygnałach dnia"

PAP/kp/koz

Zobacz także

Zobacz także