more_horiz
Wiadomości

Silny wiatr nad morzem i w Sudetach. Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 15:16
Nad morzem możliwe są silne porywy wiatru do 80 km/h. Synoptyk IMGW Dorota Pacocha zaznaczyła, że dla nadmorskich powiatów woj. pomorskiego i części woj. zachodniopomorskiego do godz. 19.00 obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Mocno powieje też w Sudetach.
Synoptyk IMGW: silny wiatr nad morzem
Synoptyk IMGW: silny wiatr nad morzemFoto: PAP/Marcin Bielecki

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartek w północnej połowie kraju będzie okresami z silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

Zaznaczyła przy tym, że nad morzem te porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze. Do godz. 19.00 dla nadmorskich powiatów woj. pomorskiego i części woj. zachodniopomorskiego obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Ten w porywach może tu osiągnąć prędkość do 80 km/h. Mocno powieje także w Sudetach. Tam spodziewane są porywy wiatru do 95 km/h.

W czwartek do końca dnia zachmurzenie będzie zmienne, nie zabraknie chmur, ale i rozpogodzeń. Miejscami spodziewane są słabe, przelotne opady deszczu.

Gdzie będzie najchłodniej?

- Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni do 21 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko nad morzem, tam od 14 do 16 stopni Celsjusza - powiedziała Dorota Pacocha.

W nocy z czwartku na piątek powinno być pogodnie, jedynie w Karpatach okresami spodziewane jest duże zachmurzenie. Na południu Podkarpacia początkowo wystąpią słabe, przelotne opady deszczu.

 Jak podała synoptyk IMGW, miejscami, głównie w południowej połowie kraju, utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Noc najcieplejsza będzie na północy, głównie w pasie nadmorskim. Tam ok. 10 stopni. Na pozostałym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie od 4 do 9 stopni Celsjusza.

W pierwszych godzinach nocnych na północy kraju jeszcze wiatr południowo-zachodni może być porywisty, nad morzem te porywy mogą sięgnąć do 65 km/h. W drugiej połowie nocy na północy i pozostałej części kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na południu kraju na ogół zmienny.

Czytaj także:

PAP/es

Zobacz także

Zobacz także